DIY: tassel earrings


Strapce sa objavili na módnych mólach asi na všetkom. Ako ozdoby do vlasov, ozdoby na opaskoch, topánkach, oblečení až po bižutériu. V článku si môžete prečítať postup a pozrieť aj video, ako si vyrobiť strapcové náušnice z bavlnky :)
Potrebujeme:

 • bavlnku
 • nožnice (aj malé na obstrihanie nitiek)
 • ozdobnú nitku
 • flitre
 • lepidlo
 • háčiky na náušnice 

Z bavlnky dáme dole etikety  a nerozmotávame. Bavlnku rozdelíme na polovicu a prestrihneme v strede. Vyberieme jednu nitku, cez ktorú prevlečieme háčik a presne v strede zaviažeme.
Obidve strany bavlniek "učešeme" dodola a spodnú časť buď zastrihneme dorovna, skrátime alebo jednoducho necháme strapatú. Centimeter pod háčikom bavlnky spojíme buď rovnakou bavlnkou alebo použijeme niektorú ozdobnú nitku. Týmto zaistíme, že budú náušnice držať spolu a smerom dole.
Ozdobovanie hotových náušnic je na vašej fantázii. Na flitre odporúčam lepidlo JR E600, s ktorým mám veľmi dobré skúsenosti. Môžete vyskúšať aj lepidlo na textil.Tip:
Ak nemáte bavlnky z obchodu resp. máte bavlnky v klbku, vyrobte si nejakú maketu, na ktorú bavlnku namotáte a tým získate rovnakú veľkosť náušníc. Ja som použila krabičku od ozdobných nitiek.

VIDEO POSTUP

2 komentáre:

 1. strapce sa mi u druhých ľudí páčia na všetkom od náušníc cez kabelky až po záložky do kníh, ale neviem si predstaviť, že by som ich kdekoľvek na sebe mala ja :D ale podarené diy :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Heh střapce já si vždy vzpomenu na záložku do knihy,líbí se mi ale asi bych je neunosila sama mám doma několik krásných naušnic a stejně je nenosím ,parádní nápad :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)