V dnešnom DIY projekte vám ukážem, ako si vyrobiť obal na uskladnenie slnečných okuliarov. Okuliare sa mi za toto leto naozaj nakopili a nevedela som ako ich uskladniť tak, aby boli chránené pred prachom a zároveň som na ne všetky videla, keď som sa ráno rozhodovala, ktoré si zoberiem. Tento projekt som začala tvoriť už po návrate z letnej dovolenky v Nemecku, ale dokončila som ho až tento víkend, preto budú v článku použité dva rozdielne základné materiály 🙂 Nie je to vôbec náročné na čas ani materiál. Mne trvala výroba približne desať minút. Poďme sa do toho pustiť.Na výrobu budeme potrebovať:
  • krabičku z darčekového balenia s priehľadnou fóliou na vrchnej časti
  • lepidlo na papier
  • ozdobný papier
  • kancelársky papier
  • nožniceKaždá darčeková krabička má väčšinou vnútri kartónové držiaky na produkty, ktoré sa v nej ukrývajú. Moja žltá krabička mala držiaky iba vložené, ale napríklad táto od oriflame ich má súčasťou obalu t.j. buď tento stred vyberte, alebo vyrežte, tak aby vám neprekážal.Dostanete dve rovnaké časti, ktoré sú pripravené na ďalší krok, ktorým je dekorovanie. Na dekoráciu si môžete vybrať baliaci papier, farebný papier, samolepiaci papier, farebné lepiace pásky, kvetinky, flitre, naozaj fantázii sa medze nekladú. Ja som si vybrala kvetinový baliaci papier.

Postup na obalovanie je takisto jednoduchý. Buď začnete z vonku smerom dnu a nemusíte nič strihať, alebo krabičku klasicky obalíte. Pomôžte si lepidlom alebo lepiacou páskou.

Potom si vystrihnite z tvrdšieho papiera vnútornú výstelku, ja som zvolila klasický biely papier, ktorý ladil s mojim baliacim papierom. Ak ste zvolili neutrálny alebo jednofarebný vonkajší papier, môžete použiť aj pestrejší vnútorný papier. Mne sa páči, že na bielom podklade okuliare nesplývajú a pekne ich vidno.
Potom už zostáva iba obaliť vrchnú časť. Nastrihajte si dlhý pás z rovnakého alebo kontrastného dekoračného papiera a oblepte iba časť kde je kartón. Priesvitnú časť nechajte voľnú a voilá obal na prehľadné uskladnenie slnečných okuliarov je na svete.

Viac DIY projektov >>>

You May Also Like

2 comments

Skvělej nápad!

WORLDNEEDSWOMEN

naozaj dobrý nápad, urobím si aj ja a smiala som sa, lebo presne ten istý ozdobný papier mám aj ja, používala som ho na dno šuflíkov, ale ešte jedna rolka mi ostala… už ani neviem kde som ju kupila.

Leave a Reply