Prázdny obchod (A Loja Vazia alebo Empty shop) je charitatívny projekt, ktorý obišiel svet a pochádza z Brazílie.
Ako prvé ho realizovalo nákupné centrum VillaLobos z mesta Sao Paulo.
Jedná sa o verejnú zbierku šatstva, ktorá prebieha priamo v nákupnom centre a zapojiť sa do nej môže ktokoľvek, kto sa rozhodne darovať svoje nepotrebné oblečenie na dobročinné účely. Pred pár dňami som dostala pozvánku na otvorenie prázdneho obchodu, neváhala som ani minútu a svoju účasť som potvrdila. Veľmi rada podporím tento projekt, pretože má veľmi peknú myšlienku. Oblečenie bude rozdelené v našom regióne organizáciám, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. 

Prázdny obchod nájdete v centrálnom priestore banskobystrickej Europy – na prízemí medzi eskalátormi – od 23. do 31. októbra od 11.00 – 19.00 hod. Postupne sa bude zapĺňať oblečením, ktoré bude ukladané do regálov a na štendre. Vždy v noci personál ESC oblečenie vytriedi a obchod sa opäť vyprázdni, aby bol pripravený na ďalší deň svojho fungovania. Určite má každý z vás doma oblečenie, ktoré už nejaký ten mesiac, možno aj rok, leží v skrini a čaká na ten správny čas. Z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že si ho už neoblečiete 🙂 Preto ho doneste do ESC a darujte ľuďom, ktorí ho určite využite. V tomto období potešia najviac svetre, kabáty alebo čokoľvek čo zohreje 🙂 Ja som mala trošku problém rozlúčiť sa s mojim oblečením, ale nakoniec som sa rozhodla, že darujem väčšinu oblečenia, ktoré som vám ponúkla v “shop my closet” 
Na otvorenie obchodu som si obliekla šaty z mojej kolekcie . Stretla som naozaj fajn ľudí, urobila niekoľko rozhovorov, na ktoré som nebola vôbec pripravená (a stres robil svoje), a hlavne prostredníctvom blogu chcem podporiť tento projekt a vyzvať vás aby ste doma vytriedili oblečenie a doniesli ho do ESC 🙂

photo by Olympus

You May Also Like

Leave a Reply