Pred pár týždňami prišla výzva. My ti pošleme kabelku a ty ju prerob podľa seba. Bola z toho kreatívna súťaž medzi ôsmymi blogerkami a vznikli naozaj nádherné kúsky. Veď sa presvedčte aha tu.  Na začiatku bola bielo-čierna kabelka a ja som z nej vytvorila modro-bielu s trendy strapcami. V tomto článku vám ukážem ako si vyrobiť strapce.Potrebujeme:

  • obojstrannú lepiacu pásku
  • nožnice
  • koženku
  • orezávačKvôli koženke nemusíte chodiť do galantérie ani nemusíte žiadnu kupovať. Ja som sa vynašla a použila som starý diár formátu A5. Potrebujete orezávač, ktorým opatrne obrežete koženku. Väčšinou je jemne prichytená na kartónový obal a pekne ide dole. 
Ako prvé si rozmyslite aký dlhý a aký hustý chcete. Potom si z koženky vystrihnite obdĺžnik. Začnite strihať od kraja úzke pásiky, ale koženku úplne neprestrihnite. Nechajte si cca 2cm pevný kraj. Posledný pásik odstrihnite úplne a môže byť aj širší, ten použijeme na uško.

Potom si odstrihnite obojstrannú lepiacu pásku a jeden kus nalepte na pevnú časť koženky (tie 2cm ktoré sme nechali v kuse).

Na lepiacu pásku prilepte kúsok koženky, ktorý sme si odložili a vytvorte uško. Uško by malo byť dostatočne dlhé, aby sa dalo priviazať na kabelku a prevliecť. 

Potom začnite rolovať …

Na konci opäť použite obojstrannú lepiacu pásku, tento krát trošku širšiu (ja som použila príliš úzku a potom sa odliepala) a pevne strapec dotočte a pritlačte.

A strapec je na svete 🙂

Moja kabelka vyzerala takto a odborná porota ju ohodnotila na štvrté miesto 🙂 Ak by vás zaujímalo, tak som použila modrú farbu na textil v dvoch vrstvách, ktorú som podobne ako na topánkach, zafénovala. Viac DIY >>>

photo by Olympus

You May Also Like

One comment

jéj, tú kabelku si pretvorila úplne krásne a aj strapec je super 🙂

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

Leave a Reply