summer holiday in Italy // Bibione

Päť dní v Taliansku, ležanie na pláži, kúpanie sa v mori, nechať sa unášať vlnami na nafukovačke a piesok všade, kde si len predstavíte :) Pre mňa bola táto predstava dlho len predstava, k moru som nechodila a ani ma to nelákalo. Prvý krát som more na vlastné oči videla na poznávačke po Beneluxe, následne tento rok v Taliansku a na ostrove Capri. Bolo to niečo neskutočné a sila mora ma opantala. Zapáčila sa mi aj myšlienka vychutnať si more na vlastnej koži :) S Tomášom a jeho otcom sme sa dohodli, že Nemecko na päť dní vymeníme za talianske more. Vybrali sme si Bibione s apartmanom iba 5 minut od pláže. Ako som to zvládla? Perfektne :) Cesta z Nemecka do Bibione trvala neskutočných 8 hodín a pritom sme prešli iba niečo okolo 500 km. Poriadne to vyčerpalo. Ráno sme hneď išli na pláž a strávili tam celý deň a takto to išlo každý deň. Keď ma už ležanie nudilo, tak som fotila, čítala knihu, pozorovala som ľudí alebo som stavala niečo z piesku :) To bola najlepšia zábavka a dokonca sme si kúpili aj lopatku :) Každý večer sme sme večerali talianske špeciality a prechádzali sa mestom plným turistov. Veľmi sa mi páčilo, že z hlavnej cesty sa večer stala pešia zóna. Iba jeden deň sme mali bez slnka, ale ani to nás neodradilo ísť na pláž. Ráno sme využili na jazdu golfovým vozíkom až k majáku, ku ktorému sme nedošli, lebo sme ho mali iba na hodinu a po pol hodine sme zistili, že sme iba v polovici :-/ Nechcem vedieť, koľko by to trvalo pešo. Šoférovala som ja a bola to naozaj zábava (nešoférovala som 10 rokov, takže aj toto bol pre mňa úspech). Posledný deň som si vydupala pobyt na pláži až kým nezapadne slnko a stálo to za to. Ráno sme odovzdali apartmán a pár hodín sa ešte túlali v meste. Opäť sme si požičali golfový vozík a išli na druhú stranu k prístavu. A už ako to bolo po prvej návšteve Talianska, tak aj teraz všade vyhľadávam presso ... malé presso, nie slovenské presso :) Pobyt pri mori hodnotím na výbornú :)photo by Nikon P310

4 komentáre:

 1. krásné fotky, hlavne tá prvá a posledná a zaujímavá je tá s tým odrazom v okuliaroch... nás Taliansko čaká o pár dní, tak sa tešííííím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ivi, to je úžasné. Vypadá to, že si užíváte na max :) To je dobře, dovolená alespoň jednou za rok musí být! :)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. super post, krásne fotky, v Taliansku som bola raz, ešte ako dieťa a aj keď sme väčšinou boli len na pláži a nič nové neobjavovali, bolo to super, takže Taliansko iste ešte navštívim, dúfam, že sa mi to podarí :)
  P.S rukolová pizza je naj :D
  pozývam na giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 4. fotky sú super :) v Taliansku som nikdy nebola, ale rada by som sa tam pozrela :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)