DIY: pom pom with knitting loom set

Ako si vyrobiť malinký brmbolec pomocou vidličky som vám ukázala v príspevku pompom. Na výrobu veľkého a poriadne hustého brmbolca však potrebujete špeciálne set alebo si vyrobiť papierovú verziu, ktorú poznáme z detstva :)Set sa skladá z umelohmotných koliesok, ktoré sú v pároch a dajú sa otvárať a zatvárať. V sete, ktorý som si kúpila ja sú tri veľkosti 9 cm, 7 cm a 5,5 cm.
Postup je jednoduchý. Zoberiete si dve rovnaké kolieska, roztvoríte ich a priložíte k sebe. Postupne začnete obmotávať vlnou až kým nebude vyplnená celá stredná časť. Najprv jednu polovicu, poriadne aj ku krajom, aby bol brmbolec pekný  a môžete motať až kým vlna nezaplní celú polovicu vnútornej diery. 
Keď máte obmotané obidve polovice, krúžok zatvoríte. Potom noznicami prestrihnete vlnu pomedzi makety. Keď je prestrihnutá po celom obvode, stredom prevlečiete vlnu, ktorú pevne zaviažte, aby sa brmbolec nerozpadol. Prostrednú vlnu nechajte dlhú podľa toho, či chcete brmbolec niekde zavesiť, alebo len priviazať. 
Postup je nakreslený aj na opačnej strane kartonovej časti balenia :)
V obchode, kde som kúpila set som si rovno kúpila aj takúto krásnu farebnú vlnu :) Set bol dosť drahý cca 5 EUR a vlna cca 3 EUR. A aby ste vedeli aké veľké brmbolce vzniknú z 5,5 cm a zo 7 cm predlohy prikladám fotku :) Príjemné tvorenie :)
Takýto brmbolec môžete použiť ako ozdobu na kabelku, dekoráciu na stenu  alebo si môžete vytvoriť koberček, záložku do knihy, kvietky pre alergikov a podobne. Inšpirujte sa :)VIAC DIY >>>>
5 komentárov:

 1. Ty jo, ani jsem netušila, že na bambulky existuje takováto vychytávka, ale rozhodně ji musím mít :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý nápad, skúsim to...len neviem či budem tak čikovná ako ty:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Takéto chumáčiky som si robila ešte na základke a vtedy nebolo ani chýru ani slychu o nejakých "prístrojoch" na robenie bambuliek.. :-D Proste sme si z výkresu vystrihli dva kruhy, omotali bavlnky, rozstrihli a hotovo :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ano, presne o tom som písala v članku :) len to bolo omnoho komplikovanejšie a robilo sa to oveľa dlhsie :)

   Odstrániť
 4. Super fotky, aj ja mam bambuľkovače, male nie pár, ale len po jednom kuse :-(

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)