DIY/video: floral headband #2

Postup na výrobu kvetovanej čelenky ste mohli vidieť v DIY článku spred dvoch rokov. Čelenka už trošku vyšedivela a rozhodla som sa vyrobiť si ďalšiu, tento krát som pre vás pripravila okrem foto postupu aj video postup, ktorý nájdete na youtube alebo aj priamo v tomto článku.  Čelenka nie je časovo ani finančne náročná. 

VIDEO:
Potrebujeme:
 • čelenku
 • kvety (textilné nie umelé)
 • tavné lepidlo
 • nožniceAko prvé si nahrejeme lepidlo a pripravíme si kvety. Aj textilné kvety majú v sebe umelé časti. Je len na vás či ich tam necháte alebo odstránite. Odporúčam vám nechať iba textilnú časť, pretože sa s ňou lepšie pracuje a jednoduchšie sa lepí na čelenku. 
Po odstránení plastových častí vám zostanú až tri časti kvetu. To je ďalšia výhoda. Môžete ich medzi sebou rôzne kombinovať, zapojte fantáziu. Určite nevyhadzujte ani lístky z kvetov. Tie vytvoria takisto krásny detail na čelenke. Ja som ich ale nepoužila a chcela som iba kvetinky.
Keď máte lepidlo nahriate a kvetiny oddelené od plastových častí začnite lepiť kvety na čelenku. Začnite od stredu a postupujte po stranách čelenky. Odporúčam si priebežne čelenku skúšať, aby ste vedeli kam umiestniť posledný kvet (aby vám napríklad nevadili vlasy, ak máte príliš rozlietané alebo kučeravé).

Voilá a čelenka je na svete :)
photo and video by Olympus PEN Lite E-PL5 

4 komentáre:

 1. Krása, taky mám pár čelenek co jsem si sama vyrobila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vypadá moc pěkně!! :-) Povedené :-) Já jsem ji jednou zkoušela dělat i ze záclony a šifonu a také nevypadala uplně špatně :)
  Skills of Art

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)