Čas letných dovolenie sa blíži. Či už pôjdete k moru, do horskej chaty alebo k starým rodičom na vidiek, vždy budete mať batožinu. Ako si ju ale zabaliť tak, aby ste so sebou nenosili zbytočnosti? Kam zabaliť klobúk, botasky, bižutériu a ako vlastne najefektívnejšie využiť priestor v kufri, či ruksaku? V tomto článku vám prezradím tie naj tipy a triky, ako si zbaliť oblečenie 🙂

KLOBÚK
K letu neodmysliteľne patrí klobúk. Kým som si neprečítala článok od obľúbenej DIY blogerky Geneva Vanderzeil TU, tak som klobúk nosila v ruke a nie v kufri. Klobúk stačí naplniť oblečením a uložiť ho do stredu kufra. Okolo klobúka poukladať oblečenie a voilá, klobúk si zachová svoj tvar a nemusíte ho nosiť v extra taške alebo v rukách.
DO RUKSAKA 
Po pozretí TOHTO videa som zostala v nemom úžase, koľko veľa oblečenia sa zmestí do jedného ruksaka 🙂 Ponožky do topánok, tričko do trička, rifle do nohavíc, no paráda 🙂 Zatiaľ som sa takto nepotrebovala zbaliť, ale keby som tento tip poznala pred prvým výletom do Paríža, kde som išla iba s príručnou batožinou, tak by som sa zbalila jedna radosť.
ZBYTOČNOSTI
10 kúskov oblečenia a 14 outfitov … skvelé 🙂 Keď si spomeniem, že ja som schopná si na 14 dní zbaliť 14 tričiek, 6 nohavíc a 5 šiat a polovicu ani nevyberiem z kufra tak mám dosť. OK ale to robím iba keď ideme na dovolenku autom a nezáleží na tom koľko vecí si beriem. Keď idem autobusom alebo napr. na týždeň na služobnú cestu, tak si outfity vopred vyskladám. Pozrite ako sa dá krásne vyskladať množstvo outfitov s niekoľkých kúsok oblečenia

ROLOVAŤ vs. SKLADAŤ
Ďalší overený trik je, že blúzky, tričká neskladajte, ale rolujte. Takto sa vám nepokrčia, prípadne iba minimálne. Keď máte viac oblečenia, ktoré nechcete, aby sa pokrčilo, stačí oblečenie poukladať na seba a vkladajte do seba. Pozrite TU.  Nebudete mať ostré prehyby a teda oblečenie nebude príliš pokrčené.

source

KOZMETIKA 
Kozmetiku si v zásade prelievam do menších balení. Cestovné balenia kúpite napr. v carpise alebo si odložte nádobky z rôznych vzoriek, ktoré sa dá použiť na cestovanie.  Malé cestovné produkty kúpite aj v DM pri pokladni. Od krému na ruky až po lak na vlasy 🙂 Ušetríte tým veľmi veľa miesta.

Toto sú základné tipy/triky, ktoré som sa naučila za posledné roky. Prezraďte mi vaše tipy a triky na balenie sa na dovolenku 🙂 

Sledujte ma už aj na instagrame: 


You May Also Like

3 comments

Celkem fajn tipy. Zabalit se dá dobře když se to umí. Nebo neni špatné si šampony a sprcháč koupit na místě, pokud už víte kde budete. Já se dokáži sbalit na týden i do větší kabelky a nic mi nechybělo.

veľmi dobrý a originálny príspevok 🙂
Beaute Caresse

Naozaj šikovný tipy určite to využijem 🙂

Leave a Reply