LBD alebo malé čierne. Kto z milovníkov módy ich nepozná?! V roku 2007 bol uskutočnený prieskum na troch tisíckach žien, podporovaný reláciou Clothes Show. Ženy boli v prieskume požiadané, aby označili najdôležitejší prvok v dejinách dámskej módy, britské ženy nemali pochybnosti, 96% odpovedalo a 76% z nich uviedlo LBD. Iný prieskum, tento krát uskutočnený nezávislými novinami, zaznamenal výnimočnú obľubu LBD u žien: 96% z opýtaných malo doma aspoň jedny, 48% malo viac ako jedny a 54% mužov prehlásilo, že by boli radi, keby LBD ich žena nosila 🙂 Aj samotný Karl Lagerfeld prehlásil “V malých čiernych šatách nie je človek nikdy oblečený príliš a ani málo”. Toľko štatistiky o výnimočnosti LBD. 
Škála malých čiernych šiat siaha od mníšskych rób po super sexi šatičky, ale podľa všeobecnej definícii LBD musia byž zachované tri podmienky:
1. musia to byť šaty
2. musia byť čierne
3. musia byť “malé” t.j. malé čierne šaty sú myšlienkou, okolo ktorej človek môže vymyslieť svoje vlastné dielo, podľa svojich predstáv. Táto skutočnosť bola, a stále je, tajomstvo ich popularity. 

V roku 1926 navrhla Coco Chanel prvú líniu čiernych šiat moderného veku, čím rozpútala vášnivú kultúrnu a estetickú revolúciu. Hlavne preto, lebo Coco Chanel zaradila do bežného života žien farbu, ktorá sa dovtedy nosila iba počas smútku a nosili ju prevažne v služobníctve. Traduje sa, že sa Coco buď nechala “inšpirovať” zármutkom zo strany svojej veľkej lásky a svojho učiteľa Arthura “Boy” Capela, ktorý zomrel v roku 1919 pri automobilovej nehode, alebo šaty vznikli ako nepriamy prejav úcty k odevu učiteľom a vychovávateľom kláštora v Aubazine (sirotinec, kde vyrastala). Nech to už bolo akokoľvek, LBD sú geniálne a nechýbajú ani v mojom šatníku. Máte aj vy svoje “malé čierne”? 🙂


source: kniha “Legendy módy”
dress: bepon coat: sheinside (HERE) sunnies: okuliarewayfarer (HERE) necklace: čačky  pumps: myShoe (from Germany) tights: evesstyle (HERElipstick: oriflame (giordani gold)

foto by Tomáš, Olympus PEN Lite E-PL5

Takto môžete nakupovať so zľavou aj kvety, využiť dovoz potravín až k vám domov za výhodnú cenu alebo si pozrieť zoznam obchodov, v ktorých sú aktuálne zľavy a rôzne akcie napr. obuv alebo známe katalógové e-shopy s oblečením. Nemusíte pre to robiť nič, ani sa nikde registrovať. Ak sa vám ale nechce každý deň sledovať kde pribudli zľavy, zadajte svoj e-mail a o každej zľave budete informovaní. Paráda, čo poviete? 

Sledujte ma už aj na instagrame: You May Also Like

8 comments

Krásné šatičky, dneska jsem si podobné zkoušela, ale jsem menší měřím jen 170 cm a manžel by řekl, že jsem jak tajtrdlík… Ale tobě náramě sluší 🙂

Zvu tě na Giveaway.
http://wormake.blogspot.cz/2015/05/giveaway.html

Moc ti to sluší, ten náhrdelník je božský 🙂

Spotřebováno: Duben 2015 + GIVEAWAY

Ty šaty jsou nádherné! Moc ti sluší!
Diary of a Girly Things

Tie šaty sú perfekt! 🙂 aj pančušky! To sú celé po pás, či samodržiace? 🙂 Lebo v E-shope mali len celé 🙁

ahoj, to sú samodržiace … a myslím, že ich majú vypredané a skutočne som tam našla iba celé pančučky :-/

šaty su krasne ale určite bez toho modreho kabatika:))

Nemám slov. Jednoducho krása. ♥

tohle je velmi lichotivý střih a ta černá klasika prostě nikdy neomrzí! 🙂

Leave a Reply