Bola som oslovená portálom zelania.sk, aby som otestovala / napísala recenziu na knihu “Z hrnca do rozprávky”. Bola to výzva, pretože ja nevarím, a tak som ju prijala. Dohodla som sa s kamarátmi Jennikou a Wailom, že si “požičiam” ich kuchyňu a Elišku, s ktorou otestujeme náročnosť knihy a urobíme si pekné sobotné dopoludnie a chutný obed.  Ako to dopadlo?  Celý článok si môžete prečítať TU a skrátenú verziu pokračovaním v tomto článku 🙂 

Keďže viem, že Eliška je veľká milovníčka pizze vybrali sme celozrnnú domáci pizzu s paradajkami a so syrom. Na obrázku vyzerala veľmi chutne a recept nebol nijako náročný na prípravu ani suroviny. Nakúpila som všetko potrebné, koriander dal teda zabrať, a tešila som sa ako si upečieme niečo zdravé a chutné. Janka ako skúsená kuchárka bola hlavný dozor a Vila sme pasovali za dvorného fotografa. 
SUROVINY:
  • 2 paradajky
  • 1/2 červenej kápie
  • 1 lyžičku soli
  • 1 bielok (namiesto droždia)
  • 200g hladkej špaldovej múky
  • sušený koriander
  • 2 mozzarelly
  • 1strúčik cesnaku
  • olivový olej

POSTUP:
Paradajky a kápiu rozmixujeme a varíme.150 ml vody, bielok a soľ vyšľaháme dopenista. Pridáme múku a vypracujeme cesto. Hotové cesto rozotrieme do panvice alebo plech, Paradajkovú zmes rozotrieme na cesto, posypeme koriandrom, poukladáme mozzarelu. Pizzu pečieme 10-15 minút na 250 stupňov. Pred servírovaním potrieme olejom rozmiešaným s cesnakom 🙂
Pizza bola jedna veľká mňamky a všetci sme si oblizovali prsty 🙂 
Počas toho ako sa pizza piekla sme si prečítali rozprávku “Ako susedka pozvala pána Pottena na obed” a príhovor pani doktorky na tému alergie a alergény v potrave. Spolu sme prelistovali celú knižku a rozmýšľali čo si uvaríme najbližšie. Veľmi nás zaujali polievky, ale aj domáce nátierky napríklad z mrkvy. 
Túto krásnu kuchársku knihy pre deti napísali traja autori Barbora Rakovská, Robo Papp a Lenka Šóošová a o ilustrácie sa postaral šikovný Peter Stankovič. Kniha obsahuje množstvo zdravých receptov, ktoré si zamilujú nie len vaše detičky, ale aj vy. Ja ako vegetariánka som tam našla množstvo receptov, ktorú rozhodne vyskúšam. Už teraz sa mi zbiehajú slinky. 
Kniha je naozaj perfektná a určite vám ju odporúčam. Normálne stojí 9,90 €, ale pre mojich čitateľov na www.zelania.sk sa mi podarilo vybaviť super akciu. Viac o zľave sa dozviete na www.zelania.sk TU.

Na záver ďakujem Janke a Vilovi za “požičanie” Elišky a priestoru na varenie 🙂

Verím, že som vás inšpirovala a varenie z tejto knižky sa vo vašej domácnosti stane zábavou.

PODPORTE MA V SÚŤAŽI:
1) STILAGO “jedno tričko päť blogeriek” TU
2) BLOGER ROKA  TU

You May Also Like

Leave a Reply