O gingham kocke som vám už písala na FB a poriadnu dávku inšpirácie ste mohli vidieť aj na mojom pintereste.  “Gingham” je kockovaná látka, ktorá v podstate nemá rub a líce a na obidvoch stranách ma rovnaký vzor.
Po prvý krát bol “gingham” použitý v Anglicku v roku 1615. Pôvodne išlo o pruhovanú látku. Od 18. Storočia sa táto bavlnená látka začala vyrábať aj v Európe z dovážaných vlákien. Angličania neskôr začali tkať vlákna takým spôsobom, že vznikol typický kockovaný vzor. Látka je veľmi praktická vďaka svojej obojstrannosti a používa sa naozaj na všetko. Látku ako módny trend najviac prestávila Brigitte Bardot, keď si z ružového ginghamu nechala ušiť svadobné šaty. Svadobné šaty môžete vidieť na fotke nižšie Hneď na to bola látka vo Francúzsku vypredaná a gingham sa dostal do sveta módy ako neutíchajúci trend.   

Ja som sa poriadne pozrela do skrinky s látkami a našla som tam hneď tri látky. Z ružovej som sa rozhodla ušiť blúzku. Blúzku som sa snažila ušiť sama aj keď som potrebovala ešte menšiu pomoc. Šila som ju podľa vzoru tejto blúzky, ktorú nosím veľmi rada. Táto ružová je, ale trošku iná. Má užšie rukávy, gumičku v oblasti pása a trošku iný volán. V plnej kráse vám ju ukážem v najbližšom outfit príspevku. Zatiaľ si môžete pozrieť detaily blúzky a nižšie inšpiráciu ako gingham nosiť.
Brigitte Bardot wedding dress:

source

Ako gingham nosiť?

You May Also Like

3 comments

Milujem tento vzor/látku, a konečne viem ako sa volá 🙂 tá blúzka bude určite skvelá, obdivujem (a trošku závidím), keď si to vieš takto sama dať dokopy. Ja so šitím len tak bojujem, aj keď som sa rozhodla, že sa niečo naučím a mám aj začiatočnícku knižku 😀

ten kabat s opaskom je neskutocne krasny!

Je to skutočne krásne, veľmi sa mi páči práve tá ružovo-biela kombinácia 🙂

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

Leave a Reply