Srdiečka, mäkučký mackovia a sladké maškrty. To uvidíte takmer všade od potravín až po výklad v parfumérii. Takmer všetci sme podľahli tomuto sviatku, kupujeme svojim milovaným sladkosti, kvety alebo maličkosti, ktorými im chceme povedať, že nám na nich záleží. Ja som pre vás vybrala niekoľko malých pozorností, ktoré potešia každú ženu.


1) Parfém, tak ako na Vianoce, tak aj na Valentína poteší každú ženu. Vybrala som krásnu sladkastú vôňu So Fever od Oriflame, ktorú milé dámy nájdete aj v ostrejšej pánskej verzii. Čítajte TU a TU

2) Bižutéria v tvare srdiečka alebo kvetinky. E-shop balkystyle ponúka hneď niekoľko milých náušníc, náhrdelníkov a náramkov, ktoré sa dajú nosiť počas celého roka. Napr. náušnice a náramok. Ak si niečo objednáte z balkystyle určite neoľutujete, rýchle doručenie a super komunikácia. O ružové srdiečka môžete súťažiť TU. Perličkové srdiečka som kúpila v zľave za $1,90 takisto aj čipkovanú škrabošku.


3) Sladkosti a kvety ak ste zabudli niečo kúpiť, alebo vám nestihla prísť objednávka, kúpte aspoň kvietok alebo niečo sladké. Nekupujte klasickú čokoládu, kúpte niečo v tvare srdca ♥ určite tým nič nepokazíte (iba ak obdarovaná/ý nemá rád čokoládu) 🙂


4) Raňajky a romantický film ak nie ste veľmi na materiálne veci, tak začnite raňajkami do postele, na obed si dajte veľa bozkov a na večeru romantický film 🙂

A viete prečo vlastne oslavujeme sviatok sv. Valentína? Čo alebo kto to bol?

Pôvod dňa svätého Valentína je opradený záhadami. Sú s ním spojené mená najmenej troch svätcov- martýrov. Prvým bol svätý Valentín, ktorý trpel v Afrike so svojimi spoločníkmi. Druhým svätým bol biskup z Interamny a tretím bol rímsky kňaz Valentín z 3. storočia. O prvom a druhom Valentínovi sa vie len veľmi málo, a tak je najznámejší príbeh tretieho Valentína. 
O svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu, koluje veľa legiend. Jednou z najznámejších je kresťanská legenda, ktorá hovorí o svätom Valentínovi, ktorý bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II. Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov. Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie. 
V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených. 
Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
Valentínska inšpirácia zo sveta módy:

<<<GIVEAWAY/SÚŤAŽ>>>

You May Also Like

2 comments

milujem akokoľvek spracované motívy srdiečok na oblečení! :3 super článok 🙂

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

tohle historické pozadí okolo Valentýna jsme probírali na historickém semináři a přišlo mi to opravdu zajímavý 🙂

Leave a Reply