V katalógu oriflame 3/2015 nájdete množstvo tipov na darčeky k medzinárodnému dňu žien. Od parfémov za senzačné ceny, cez  bižutériu a kabelky až po dekoratívnu kozmetiku. Veľmi ma zaujali novinky dekoratívnej rady The ONE. Špirála, ktorá sľubuje 60% predĺženie a až 11x väčší objem rias, očná linka v pere, ktorou vyčaríte tie najkrajšie mačacie oči,rúž a lak na nechty, ktorými dosiahneme aktuálne trendový matný vzhľad. Všetko som vyskúšala, aby ste sa vedeli rozhodnúť aj na základe skúsenosti nie iba lákavých fotiek a popisu v katalógu 🙂 Prosili ste ma, aby som produkty skúšala aj na sebe, tento krát sa môžete tešiť aj na výdrž rúžu a uvidíte či sa odtláča na hrnčeku pri pití rannej kávy. Poďme na to 🙂


COLOUR UNLIMITED MATTE – matný rúz na pery The ONE

Matné rúže som si celkovo obľúbila a veľmi ma potešilo, že som ich našla aj v obľúbenom katalógu oriflame. V ponuke ho nájdete v piatich odtieňoch za uvádzaciu cenu 3,99 EUR (bežná cena je 6,90 EUR). Množstvo 1,7 g. 

Odtiene: 31684 soft rose 31685 vivid pink 31686 coral matte 31687 red passion 31688 berry crush. 
Ja som neodolala odtieňom red pasion a berry crush. 
HODNOTENIE:
Hneď ako som si ich vyskúšala na ruku, vedela som, že som si vybrala dobre. Majú úžasnú pigmentáciu a nádherný zamatový vzhľad. V katalógu je uvedené, že na perách vydrží až 12 hodín. Je to tak? Odpoveď znie ÁNO! Bola som príjemne šokovaná, keď po vypití rannej kávy nezostal žiadny otlačok rúžu na pohári. Neverila som vlastným očiam a musela som sa pozrieť do zrkadla, či ho vôbec ešte mám. Bol tam a takmer neporušený (samozrejme som si stred mierne “umyla” kávou). Veď sa pozrite na fotku nižšie. Vôbec sa nevpíja do vrások, nerozteká, nevysušuje pery a neotiera o zuby. Tento rúž odporúčam a hodnotím ako veľmi dobrá kúpa.

MATTE TOP COAT – zmatňujúci vrchný lak na nechty The ONE & LONG WEAR – lak na nechty The ONE
Pred nedávnom som písala článok o matnom laku na nechty pupa TU. Bola som z neho nadšená, ale prekážalo mi, že neexistuje matný ochranný lak a teda lak nič moc nevydržal. Po otočení strany v katalógu oriflame som hneď za matnými rúžmi uvidela tento úžasný matný vrchný lak na nechty. Ani si neviete predstaviť ako som sa potešila. KONEČNE! 🙂 Takisto je to novinka za uvádzaciu cenu 3,99 EUR za 8ml. Hneď som si k nemu objednala aj dlhotrvajúci lak na nechty a prúžky na vytvorenie takých krásnych vzorov aké sú v katalógu. Naozaj úžasný zdroj inšpirácie (aj keď mne to až tak skvele nepodarilo).

Laky Long wear sú v ponuke v šiestich odtieňoch a okrem iného aj v čiernej. Viete ako skvele vyzerajú čierne matné nechty na rukách? 🙂 Cena je 3,29 EUR za 8 ml. No ale poďme k mojej skúsenosti.

Zmatňujúci vrchný lak na nechty sľubuje, že stačí jedna vrstva a akýkoľvek lesklý lak na nechty sa zmení na matný. Naozaj som si nebola istá tou jednou vrstvou. Tak som to vyskúšala. Naniesla som si najprv čierny lak, potom použila pásiky a ako ďalšiu vrstvu zvolila odtieň “mulberry mauve” (na fotke). Počkala som kým lak zaschol a naniesla som podľa odporúčania jednu vrstvu zmatňujúceho laku. V priebehu pár sekúnd sa mi pred očami menil lesklý povrch na matný a bol v momente aj suchý! Je to možné? veru je. Mám to aj na videu, veď pozerajte nižšie 🙂

HODNOTENIE LAKOV/PÁSIKOV:
Laky hodnotím veľmi dobre. Som spokojná s hustou, s odtieňom a krytím. Trošku mi prekáža príliš dlhý štetec resp. ani nie štetec ale  tá časť nad štetcom, po ktorej počas aplikácie steká lak v kvapkách. Preto odporúčam pred aplikáciou štetec poriadne otrieť o fľaštičku aby ste nemali naraz príliš veľa laku na nechte. Platí to pri obidvoch. Matný lak je senzačná vec, po  ktorej som túžila už dlho a som veľmi rada, že som si ho kúpila. Odporúčam všetkým! Už si nemusíte kupovať drahé matné laky, stačí jeden pomocou ktorého zmeníte každý lesklý za pár sekúnd na matný. Pásiky odporúčam veľmi nepritláčať, aby sa vám pri odstraňovaní neodlúpol lak na nechty. Prípadne použiť až keď vám lak na nechty poriadne zaschne. Inak vytvoria krásne vzory a pod pásik sa mi neodstala ani kvapka laku, ktorá tam nemala čo robiť. 
EYE LINER STYLO – očná linka v pere The ONE
V januárovej kampani oriflame TU, som vyskúšala farebné ceruzky, bordovú a zelenú. Určite ste si všimli, že veľmi rada nosím na očiach linky resp. iba linky 🙂 Z kampane 3 som sa rozhodla vyskúšať linku v pere pomocou ktorej si dokážem urobiť krásny a dokonalý “chvostík” na oku 🙂 Ceruzkou si “chvostík! vytvorím takisto, ale s týmto perom je to precízne a dokonale tenučké.  Na oku si môžete doslova vy/namaľovať čo len chcete a akú širokú/tenkú linku chcete. V ponuke sú v štyroch odtieňoch: zelená, modrá, hnedá, čierna za 3,99 EUR  0,08 ml. Ja som si vybrala čiernu a hnedú, farby, ktoré používam najčastejšie.
MOJE HODNOTENIE:
Aj toto pero sľubuje dlhotrvácnosť a vytvorenie hladkej linky jedným ťahom bez prerušenia. Dlhotrvácnosť môžem potvrdiť. Bez akéhokoľvek rozmazania vydržala 12 hodín a “chvostík” zostal neporušený, čo sa mi často nestával, lebo si ju zväčša otriem rukou, keď silno rozmýšľam 🙂 🙂 V strede oka som si dokázala vytvoriť širšiu linku a “chvostík” krásne dotiahnuť tenučkou linkou. paráda. Som veľmi spokojná. Linka mi oko nijako nedráždilo, po na nesení hneď uschne a nepostrehla som ani rozpíjanie.

DOUBLE EFFECT MASCARA  The ONE – špirála s dvojitým efektom
So špirálou Double effect si môžete sama zvoliť efekt, aký chcete dosiahnuť. Keď chcete, aby vaše mihalnice boli dlhé, odtočte užší uzáver. Akotvoríte širší uzáver, zvolili ste si objem. Koho by nezaujala táto špirála? Mňa teda zaujala a bola som zvedavá, či naozaj predĺži mihalnice o 60% a či zväčší objem až 11x. Nemala by sa rozmazávať a vydržať celý deň. Cena 5,99 EUR za 8ml

VOLUME
otočte širší uzáver – na aplikátore máte väčšie množstvo maskary

LENGTH 
otočte užší uzáver – na aplikátore máte menšie množstvo maskary

MOJE HODNOTENIE:

Ok buďme realisti. Moje riasy neboli o 60% dlhšie (na fotke), ale boli podstatne dlhšie ako sú bez špirály. Boli krásne oddelené a počas celého dňa sa maskara nerozmazala ani neopadávala. Po nanesení “volume” časti boli moje riasy viditeľne objemnejšie. Opäť neviem potvrdiť 11x väčší objem, to by som musela poriadne skúmať, ale môžem potvrdiť, že špirála naozaj dodala objem. Keď ich skombinujete, tak verte neverte, ale mihalnice sú dlhé a s objemom. Má krásnu čiernu farbu. Špirálu rozhodne odporúčam. Jedine si musíte zvyknúť, na otváranie časti “lenght” pretože si musíte pridržať časť “volume” ale to je otázka niekoľkých použití. Veľmi sa mi páči “poistka” t.j. aby ste mali istotu, že je špirála dobre uzatvorená točte kým nepočujete puknutie. Je to vlastne aj na lakoch na nechty, o ktorých som písala vyššie.

photo Nikon D3100

Ak vás ešte niečo zaujíma, tak mi napíšte do komentára, rada vám odpoviem 🙂
<<<GIVEAWAY/SÚŤAŽ>>>

You May Also Like

4 comments

Super článok, veľmi podarená recenzia. 🙂 Asi najviac ma oslovil ten matný lak, veľmi sa mi ten efekt páči. 🙂

Na mojom blogu prebieha valentínska giveaway o knižku od Coelha. 🙂 Všetci ste pozvaní!
http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

rtěnky vypadají skvěle! na ty já jsem zatížená 😀 :))

Veľmi pekná recenzia, tie rúže majú nádhernú farbu! :3

Prosím vás vie niekto lebo na internete som nenašla presne to čo chcem. Ktorý lak je IN? Matný či skôr lesklý????

Leave a Reply