DIY: customized notebook covers

V dnešnom DIY projekte vám ukážem, ako vytvoriť z obyčajného poznámkového bloku, originálny diár s retro nádychom. Materiál,ktorý potrebujeme je naozaj finančne nenáročný a za 5-10 minút máme hotovo:)

Potrebujeme:
 • poznámkový blok, diár, notes
 • nožnice
 • textilné lepiace pásky


Notes s tvrdými doskami, som si kúpila v tescu za 0,98 EUR. V ponuke je vo viacerých farbách a druhoch - linajkový, kockovaný aj s čistými stranami. Ja som si vybrala formát A5, linajkový vo výraznej červenej farbe. Červeno - bielu textilnú lepiacu pásku som dostala od kolegyne na Vianoce a krajkovanú som si kúpila v Krakowe alebo Nemecku pred pár rokmi (obchod sa volá nanu-nana) za približne 2 eurá. 
Postup je jednoduchý. Pásku si odmerajte podľa veľkosti zošita a odstrihnite 2x. Na prednú aj zadnú stranu. Môžete zvoliť aj iný spôsob, napríklad na dolné okraje alebo na vnútorné okraje alebo aj aj :) Len pozor aby toho nebolo veľa nebol z toho gýč nie retro zošit na slovíčka z francúzštiny :) Moje textilné pásky boli dosť pokrčené, takže som si jeden okraj prichytila inou páskou a tak strihala. Samozrejme môžete použiť aj pravítko :)
Krajkovanú pásku prilepte rovnakým spôsobom. Ja som pásku nalepila iba na prednú stranu. Je to hlavne z dôvodu, že zošit vyzerá z obidvoch strán úplne rovnako, a takto rýchlejšie nájdem prednú stranu :)
Ako som už spomínala vyššie, tento zošiť používam na francúzske slovíčka, ktoré sa snažím dvakrát týždenne naučiť na hodinách francúzštiny :) btw. nádherné nožnice som dostala od môjho twin-brother na Vianoce :)

7 komentárov:

 1. Jůůů, no hne je to nesmírnej fešák:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Je to krasne, treba mat hlavne nos na take mile doplnky :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Líbí se mi to, ta krajka je moc krásná.:))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moja mama šije obaly na diáre / zápisníky, takže tie moje (teda niektoré z nich) sú parádne zabalené... No pre tých, čo nemajú takúto "dodavateľku" po ruke, je tento návod určite prínosný :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ten diár vyzerá naozaj super. Ja som si tiež kúpila obyčajný a ozdobila ho :)

  http://mealifestyle.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)