Takmer na každom blogu, bez ohľadu na jeho zameranie, v časopisoch, ale aj e-magazínoch nám odborníci, ale aj bežní ľudia so štipkou kreativity radili, ako originálne zabaliť vianočné darčeky. Ja som sa rozhodla, že moje tipy vám ukážem trošku neskôr. Každý rok balím darčeky inak. Nepoužívam extra vianočný materiál a riadim sa skôr aktuálnou náladou. Raz niečo namaľujem, nakreslím, vtipne zabalím, vytvorím strapce, brmbolce alebo vytvorím originálny baliaci papier z fotiek obdarovaného. Tento rok to bolo v znamení nostalgie 🙂 Ako na to? 

Potrebujeme:

  • rozetku, alebo papierový obrúsok pod tortu
  • hnedý baliaci papier
  • prírodný špagát
  • nožnice
  • lepidlo

Mne sa nepodarilo kúpiť rozetky, takže som použila papierový obrúsok. Je to v podstate to isté, len je to niekoľko násobne väčšie. Takže postup vám napíšem k materiálu, ktorý som použila. Ako prvé sa pokúste vystrieť obrúsok. Predávajú ho skrútený t.j. odporúčam vyžehliť. Následne obrúsok zložte na štvrťky a prestrihnite. Takto pripravený kúsok nalepte na vopred zabalenú krabičku do hnedého baliaceho papiera. Zvlášť dajte pozor na okraje, ktoré sa môžu roztrhnúť. Potom balíček previažte prírodným špagátom  a balíček je na svete.
Takéto balenie darčekov môžete použiť celoročne. Ja mám veľa kamarátov, ktorí majú narodeniny hneď v januári. Ak chcete zvoliť romantické valentínske balenie vymeňte biely obrúsok za červený alebo použite červený špagát. Osobne si myslím, že takéto balenie neurazí ani dámy ani pánov 🙂

You May Also Like

4 comments

To je krásne ♥

ℓα ℒιcσrηe – ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.

Vyzerá to krásne, skvelý nápad!! 🙂

jednoduché ale krásne 🙂

http://victoriamerlot.blogspot.sk

Jé, tak to je hrozně příjemné balení:)

Leave a Reply