Na začiatku každého roka si každý z nás dá aspoň jedno predsavzatie. Najčastejšie sú prestanem fajčiť alebo začnem cvičiť. Ja si predsavzatia nedávam, iba si spíšem zoznam vecí, ktoré by som tento rok chcela vidieť, zažiť, vyskúšať, miesta, ktoré chcem navštíviť a body, ktorými sa chcem riadiť. 

Podľa feng-šuej plati: ak si upraceš v byte, ako keby si si upratal v sebe. Čo takto urobiť detox nie len svojho tela, života, ale aj šatníka? S čím začať? Čo si nechať a čoho sa zbaviť? Prečítajte si týchto pár tipov, ako urobiť detox svojho šatníka 🙂 
1. zbavte sa všetkého čo ste na sebe nemali viac ako rok. Ak ste si kvetovanú blúzku neobliekli na jar, tak si ju už pravdepodobne neoblečiete ani ďalšiu jar. Ak je oblečenie v dobrom stave venujte ho do detského domova, darujte kamarátke alebo ho vyhoďte do kontajnerov určených na oblečenie.
2. neodkladajte žiadne svetríky s dierkou, ktorý už niekoľko mesiacov plánujete opraviť, košeľu s fľakom, ktorého sa neviete zbaviť a tajne dúfate, že vedci vyvinú nejaký zázrak a takisto ani sukňu, ktorá vám pripomína úžasný Silvester 1992. Jediné čo si môžete nechať v skrini sú svadobné šaty a jeansy, ktoré ste nosili pred tehotenstvom 🙂 

3. pretrieďte si aj spodné prádlo, pančuchy, tielka a zainvestujte do kvalitných kúskov. V šatníku by vám určite nemala chýbať telová hladká podprsenka, ktorú môžete nosiť pod každé oblečenie a hlavne pod biele tričká a blúzky. Nájsť správnu telovú podprsenku je naozaj umenie. 
4. investujte do základných kúskov. Biele tričko, biela blúzka, kvalitné dobre padnúce jeansy, čierne skinny nohavice, elegantná sukňa, univerzálne sako napríklad tmavomodré alebo čierne, čierne a telové lodičky, aspoň jeden pár pekných balerínok, aspoň dve kabelky, kašmírový svetrík a trenčkot alebo kožená bunda. Takto zostavený šatník môžete dopĺňať a kombinovať s aktuálnymi trendmi a bižutériou. 
5. na topánkach dajte opraviť podpätky, zničené balerínky vyhoďte, nevyliečia sa z toho. Topánky, ktoré premokajú, púšťajú farbu, sú nepohodlné … zbavte sa ich. Kabelky so zničenou rúčkou, roztrhnutým futrom alebo pokazenými zipsami vyhoďte, áno áno aj keď sú nádherné a pri pohľade na ne sa vám vynára veľa spomienok. 
Ak si urobíte poriadok v skrini, budete ho mať postavený na základných kúskoch, môžete zabudnúť na stresujúce rána plné váhania “čo si oblečiem” a “čo s čím skombinujem” … a možno stihnete aj raňajky nie len kávu 😉 Budete presne vedieť, čo máte v šatníku, a nákupy sa stanú pre vás zábavou.
Kto ide so mnou do detoxu šatníka?

ZDROJ: ČLANOK pre vinted.cz

You May Also Like

5 comments

skvelý článok. Ja som podobný písala pred rokom a odvtedy viem, čo si s čím oblečiem, čo som už dávno na sebe nemala a čo sa mi k čomu hodí. Takýto detox treba v šatníku robiť pravidelne

no veru s tymi vecami čo u mňa v skrini su a nemala som ich možno viac ako rok, ale je mi to luto vy hodit čo už:))teraz mam nejake veci ešte po mamine a možno raz budu aj moje deti radi že niečo im ostalo čo sa kedisy nosilo:))

takýto poriadok v šatníku robím priebežne počas celého roka, takže na nový rok mám teraz voľno 😉 🙂 ale je to super vec!

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

Tak tak, Ivi. 🙂 Jinak jsem při čtení zjistila, že můj šatník obsahuje většinu tvých must have věcí 🙂 to mě těší. Pěkný víkend.

http://www.obycejny-blog.blogspot.com

Úplne súhlasím, ja som na túto tému tiež minule písala http://extraordinaire.sk/budovanie-satnika-od-zakladov-1/.

Leave a Reply