Tesne pred Vianocami som si urobila radosť lakmi na nechty. S lakmi tejto značky mám dobrú skúsenosť. Veľmi som sa potešila ponuke matných lakov na nechty. Žiadne pieskové, ale skutočne matné. Vybrať som si mohla z 9 odtieňov. Ja som si vybrala burgundy. Mnoho dám zaujíma ako v skutočnosti vyzerá matný lak na nechty. Je skutočne matný alebo ide iba o reklamný trik? Spolu tento oriešok rozlúskneme. Čítajte ďalej.

1. MATT NAIL POLISH

Bola som veľmi skeptická, ale zbytočne. Matný lak na nechty je skutočne matný. Samozrejme trošku odráža svetlo, čo môže vyzerať ako lesk, ale inak spĺňa čo sľubuje. Na fotkách mám dve vrstvy laku. Na prvej je lak “v tme” a na druhej fotke je lak “na svetle”.  Výdrž laku je cca 4 dni, konzistencia aj štetec je super. Jediné čo mi vadí je fakt, že na matný lak nemôžete naniesť ochranný lak. Z matného urobíte lesklý. Alebo existuje aj matný ochranný lak?  Ak áno prosím vás o tipy 🙂

Cena 3,90 EUR
Odtieň 002
2. GLOSSY NAIL POLISH

Pri lesklom laku na nechty platí presne to isté ako pri matnom. Štetec, konzistencia aj výdrž resp. po použití ochranného laku vydrží o čosi dlhšie. Lesk je naozaj vysoký. Opäť na prvej fotke “v tme” a na druhej “na svetle”.

Cena 3,90 EUR
Odtieň 604

foto Nikon D3100

Teraz keď sa pozerám na obidva laky na nechty, tak mi toľko lesku asi aj vadí 🙂 🙂 Mám v pláne kúpiť si aj čierny, prípadne vymyslieť zaujímavú kombináciu jedného odtieňa matného a lesklého laku 🙂 Vyskúšate matný lak alebo zostanete pri lesklom? 

Viac tipov a mojich bohatých skúseností s lakmi na nechty rôznych značiek nájdete v časti nail polish TU.

You May Also Like

0 comments

Ahoj Ivka, ja som raz mala od kamarátky požičaný matný priesvitný/ochranný lak a bol od Flormaru 🙂 akurát teda neviem, kde najbližšie Flormar nájdeš, pamätám sa, že aj v BB mali v strede ESC postavený taký ten stánok, ale teraz netuším, ale na nete určite, ak by si teda veľmi chcela 😛 🙂

Leave a Reply