Rok 2015 je v čínskom kalendári rokom kozy. Bude pokojnejší, ale aj vyrovnanejší. Čo to znamená pre módny priemysel? Každý rok zasadajú odborníci spoločnosti Pantone, na názor ktorých čakajú asi všetci a hlavne ľudia z módneho priemyslu. Na základe podrobných vnútorných analýz určuje spoločnosť Pantone každoročne jednu farbu, ktorá je na celých 12 mesiacov  považovaná za TOP. Kľúčovou farbou roku 2015 je tmavočervená, odborne nazývaná MARSALA. “Marsala enriches our minds, bodies and souls.”

trousers, pumps, shirt: H&M  cardigan: pull&bear  faux fur: vintage lipstic: pupa

foto by Tomáš, Nikon D3100


Pod označením MARSALA si môžeme predstaviť všetky odtiene vínovo červenej. Napríklad aj farba môjho svetríka, ktorý som skombinovala s tmavomodrou bodkovanou košeľou a umelou kožušinou. Milujem túto kombináciu farieb. Ako však môžeme vínovo červenú kombinovať inak? Výkonnej riaditeľka Pantone Colour Institute, Leatrice Eiseman, ju odporúčam kombinovať s neutrálnymi farbami ako je sivá, čierna, krémová, ale aj s jasnými farbami, akými sú jantárová, žltohnedá, zlaté odtiene žltej, zelená aj tyrkysová alebo živšie odtiene modrej.

source


Páči sa vám táto farba? Podľa mňa sa veľmi dobre kombinuje a určite pristane každej žene, už ju iba správne skombinovať s ďalšími farbami 🙂 

You May Also Like

0 comments

v outfitu ta kožešina vypadá hřejivě 😀 🙂 jinak miluju všechny odstíny vínově červené :3

Leave a Reply