13 FIRST-RATE FASHION BOOKS

Moja zbierka fashion kníh je naozaj bohatá. Vidíte ju vlastne v každom videu na blogu alebo youtube. Väčšina kníh je písana v češtine, alebo preklad do slovenčiny. Na to aby moja zbierka bola kompletná musím ešte veľa veľa zarábať :) Túžim po knihe o Diane Vreeland, o Else Schiaparelli, ale neurazila by som sa ani novej knihe o živote Coco Chanel, aj keď o nej mám už tri knihy :) Môj obľúbený HarpersBazaar spísal trinásť fashion kníh, ktoré by sme si mali prečítať.. Sú to tieto:

1) Women in Clothes by Sheila Heti, Heidi Julavits and Leanne Shapton - táto kniha je relatívne nová a považovaná za priekopnícku. Heti, Julavitas a Shapton sa opýtali viac ako 600 žien na ich pocity a názor na módu. Tavi Gevinson, Lena Dunham a Cindy Sherman odpovedali na otázky ako napríklad "Aká je prvá vec, do ktorej ste investovali?"
2) I´ll drink to thatby Betty Halbreich - novo napísaná autobiografia o 68 ročnej Betty Halbreich je kúzelná a vtipná zároveň. Betty bola 40 rokov u Berdorf Goodman ako personal shopper. 
3) A Dash  of Daring by Penelope Rowlands  - v tejto knihe sa dočítate o Carmel Snow, šéfredaktorke HB od 1932 -57. Prečítať si môžete o množstve spoluprác, ktoré vznikli vďaka nej ako napríklad  Andy Warhol alebo Avedon, všetko doplnené o úžasné detailné fotky.4) Champagne  Supernovas by Maureen  Callahan - 90 roky a osobnosti, ktoré inšpirovali módu, módnych tvorcov. Kate Moss, Marc Jacobs a Alexander McQueen sú hviezdy knihy.
5) Culture to Catwalk  by Kristin Knox -  alebo ako kultúry ovplyvňujú módny svet. Napríklad zavinovacích šiat Diane von Furstenberg, ktoré boli inšpirované kimonom. Zaujímavá kniha čo poviete?
6) The beautiful fall: Fashion, Genius, and Glorious Excess in 1970s Paris by Alicia Drake - Návrat do sveta módy, približne do roku 1970. Je to kronika historických od rivalít napríklad medzi K.Lagerfeldom a YSL až po módny svet v roku 1970 v Paríži.


7) D.V. by Diana Vreeland - Biografia známej Diane Vreeland, legendárnej módnej redaktorke.
8) The Glass of fashion by Cecil  Beaton -  história 50 rokov zmien štýlu, módy a ľudí, ktorý ich inšpirovali. Originálne bola vydaná v roku  1954. Módny fotograf Cecil Beaton zozbieral fotky osobností, ktoré inšpirovali módu 40. a 50. rokov
9) How to dress for success  by Edith Head - Edith Head obliekal niekoľko najštýlovejších žien všetkých čias, napríklad aj Elizabeth Taylor, Sophia Loren alebo Audrey Hepburn. Pomocou knihy nájdete svoj osobný štýl.10) Marc Jacobs (Memories) by Bridget  Foley - kniha o Marcovi Jacobsovi  od jeho štúdia, cez prvú kariéru až po jeho prvú módnu líniu. 
11) Shocking life  by Elsa Schiaparelli - v knihe nájdete množstvo  neuveriteľných príbehov o Else Schiaperelli. Od prvého svetra až po prvú módnu kolekciu. 
12) The woman I wanted to by  by Diane von Frustenberg - životopis o DVF


13) The little dictionary of  fashion nájdete na HB ale aj na mojom blogu TU :) už som o nej raz písala :) Knihu som dostala na Vianoce od Tomášika :)

Ja by som chcela asi hmhm všetky knihy z tohto zoznamu :) OK keby som si mala vybrať dve, tak je to rozhodne životopis o Else Schiaparelli a Diane Vreeland.

source

4 komentáre:

 1. Super článek a skvělé tipy, taky by se mi líbilo nějakou z nich mít .)

  Lucieswlife

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Perfektný výber! Aj u nás doma máme jednu poličku s knihami len o móde a do budúcna ju chceme rozširovať... Možno aj niektorým titulom z tohto zoznamu :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Taky bych si ze seznamu Bazaaru vybral, Jacobse, DvF, Betty Halbreich..no chybí mi tu třeba ta od Justine Picardie - Chanel, her life s kresbami Lagerfelda.

  Michael
  www.ontheleaf.net / facebook

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Parádička, mňa osobne zaujala tá Edith Head, ale to je skôr záležitosť osobná, lebo mám s ňou pekné spomienky pri písaní diplomovky :) Inak takéto knižky ma vždy fascinujú, vedela by som si vybrať :)))

  Basha

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)