Moja zbierka fashion kníh je naozaj bohatá. Vidíte ju vlastne v každom videu na blogu alebo youtube. Väčšina kníh je písana v češtine, alebo preklad do slovenčiny. Na to aby moja zbierka bola kompletná musím ešte veľa veľa zarábať 🙂 Túžim po knihe o Diane Vreeland, o Else Schiaparelli, ale neurazila by som sa ani novej knihe o živote Coco Chanel, aj keď o nej mám už tri knihy 🙂 Môj obľúbený HarpersBazaar spísal trinásť fashion kníh, ktoré by sme si mali prečítať.. Sú to tieto:


1) Women in Clothes by Sheila Heti, Heidi Julavits and Leanne Shapton táto kniha je relatívne nová a považovaná za priekopnícku. Heti, Julavitas a Shapton sa opýtali viac ako 600 žien na ich pocity a názor na módu. Tavi Gevinson, Lena Dunham a Cindy Sherman odpovedali na otázky ako napríklad “Aká je prvá vec, do ktorej ste investovali?”

2) I´ll drink to thatby Betty Halbreich – novo napísaná autobiografia o 68 ročnej Betty Halbreich je kúzelná a vtipná zároveň. Betty bola 40 rokov u Berdorf Goodman ako personal shopper. 
3) A Dash  of Daring by Penelope Rowlands  – v tejto knihe sa dočítate o Carmel Snow, šéfredaktorke HB od 1932 -57. Prečítať si môžete o množstve spoluprác, ktoré vznikli vďaka nej ako napríklad  Andy Warhol alebo Avedon, všetko doplnené o úžasné detailné fotky.

4) Champagne  Supernovas by Maureen  Callahan – 90 roky a osobnosti, ktoré inšpirovali módu, módnych tvorcov. Kate Moss, Marc Jacobs a Alexander McQueen sú hviezdy knihy.
5) Culture to Catwalk  by Kristin Knox –  alebo ako kultúry ovplyvňujú módny svet. Napríklad zavinovacích šiat Diane von Furstenberg, ktoré boli inšpirované kimonom. Zaujímavá kniha čo poviete?
6) The beautiful fall: Fashion, Genius, and Glorious Excess in 1970s Paris by Alicia Drake – Návrat do sveta módy, približne do roku 1970. Je to kronika historických od rivalít napríklad medzi K.Lagerfeldom a YSL až po módny svet v roku 1970 v Paríži.

7) D.V. by Diana Vreeland – Biografia známej Diane Vreeland, legendárnej módnej redaktorke.
8) The Glass of fashion by Cecil  Beaton –  história 50 rokov zmien štýlu, módy a ľudí, ktorý ich inšpirovali. Originálne bola vydaná v roku  1954. Módny fotograf Cecil Beaton zozbieral fotky osobností, ktoré inšpirovali módu 40. a 50. rokov
9) How to dress for success  by Edith Head – Edith Head obliekal niekoľko najštýlovejších žien všetkých čias, napríklad aj Elizabeth Taylor, Sophia Loren alebo Audrey Hepburn. Pomocou knihy nájdete svoj osobný štýl.10) Marc Jacobs (Memories) by Bridget  Foley – kniha o Marcovi Jacobsovi  od jeho štúdia, cez prvú kariéru až po jeho prvú módnu líniu. 
11) Shocking life  by Elsa Schiaparelli – v knihe nájdete množstvo  neuveriteľných príbehov o Else Schiaperelli. Od prvého svetra až po prvú módnu kolekciu. 
12) The woman I wanted to by  by Diane von Frustenberg – životopis o DVF
13) The little dictionary of  fashion nájdete na HB ale aj na mojom blogu TU 🙂 už som o nej raz písala 🙂 Knihu som dostala na Vianoce od Tomášika 🙂
Ja by som chcela asi hmhm všetky knihy z tohto zoznamu 🙂 OK keby som si mala vybrať dve, tak je to rozhodne životopis o Else Schiaparelli a Diane Vreeland.

source

You May Also Like

4 comments

Super článek a skvělé tipy, taky by se mi líbilo nějakou z nich mít .)

Lucieswlife

Perfektný výber! Aj u nás doma máme jednu poličku s knihami len o móde a do budúcna ju chceme rozširovať… Možno aj niektorým titulom z tohto zoznamu 🙂

Patrik
http://www.madebyboy.com

Taky bych si ze seznamu Bazaaru vybral, Jacobse, DvF, Betty Halbreich..no chybí mi tu třeba ta od Justine Picardie – Chanel, her life s kresbami Lagerfelda.

Michael
http://www.ontheleaf.net / facebook

Parádička, mňa osobne zaujala tá Edith Head, ale to je skôr záležitosť osobná, lebo mám s ňou pekné spomienky pri písaní diplomovky 🙂 Inak takéto knižky ma vždy fascinujú, vedela by som si vybrať :)))

Basha

Leave a Reply