Milujem staré drevené vešiaky. Sú pevné, vydržia aj nápor ťažkého zimného kabáta a neohýbajú sa ako tie plastové. V obchodoch kúpite drevené vešiaky, ktoré majú rôzne tvary, veľkosti a dokonca aj farby. Ja som doma našla tieto, ktoré môžu mať aj dvadsať rokov. Príde mi zbytočné kupovať nové, keď sa tieto dajú použiť. Jediný problém je, že nie sú lakované t.j. ničia oblečenie zvnútra. Vymyslela som spôsob ako to šikovne vyriešiť. 

Potrebujeme:

  • drevený vešiak
  • látku
  • nožnice
  • ihlu a niť
  • krajčírky meter

Ako prvé si odmerajte dĺžku, šírku resp. obvod vešiaka. Vešiak, s ktorým som pracovala ja má dĺžku 47 cm a obvod 7 cm. K týmto rozmerom si pridajte aspoň 1,5 cm. Vešiak nie je rovný. Potom môžete rozmery preniesť na látku a odstrihnúť. Mali by ste odstrihnúť obĺžnik.
Potom otočte látku k sebe lícom a zošite krajšie strany dokopy. Môžete použiť aj šijaci stroj, ale ja som pre tento krát uprednostnila ručné šitie. Potom látku otočte a do zašitého rohu vložte jednu časť vešiaka. Ak budete používať šijací stroj môžete zošiť látku do polovice. No druhú časť, kvôli háku, šite ručne.
Zvolila som elastickú látku a teda sa mi šilo oveľa jednoduchšie ako s pevnou látkou. V konečnom dôsledku nebolo vôbec vidno stehy 🙂VOILÁ originálny vešiak je na svete. Je pevný a už nebude ničiť vaše podšívky na kabátoch alebo krásne hodvábne blúzky.
Takto si môžete obaliť vešiaky z čistiarne 🙂 Viac DIY projektov nájdete v záložke DIY v hlavnom menu.

You May Also Like

3 comments

Super článok .. ja mam rada drevené vešiaky aj bez nejakej látky a chystam sa nakúpiť ďalšie, lebo mi už dochadza prazne miesto v šatníku 😀

That colour is my fav' colour EVER!!! I LOVE the diy hanger!
kisses
xoThe Beckerman Girls

http://www.BeckermanBlog.com

To je roztomilé 🙂 Vypadá to moc hezky 🙂

Lucieswlife

Leave a Reply