Kto si na FB tipol, že ďalšie šaty na mieru sú zavinovacie, tipol si správne. Látku na šaty som mala kúpenú pol roka ak nie dlhšie. Prvá myšlienka bola, že predná strana bude vzorovaná a zadná jednofarebná čierna. Kým som si to rozmyslela, tak leto skončilo a začala som z letného modelu vymýšľať niečo na jeseň/zima 🙂 Vymyslela som zavinovacie šaty, ale to tiež nešlo len tak ľahko. Prečo?Pretože  som zavinovacie šaty nikdy nemala a nešila. Takže opäť to bolo na mamine. Druhá “komplikácia” bola vo výstrihu. Ja a výstrih?!? Uff, takže to chce tielko alebo niečo také, no šaty sú už samé o sebe teplé t.j. musím niečo vymyslieť, lebo v tielku sa uvarím. “Komplikácia” číslo tri bolo zapínanie. Zavinovacie šaty sa majú zaväzovať, ale ja som chcela niečo iné pomoooc. Na zapínaní stáli hotové šaty v skrini presne dva týždne. Mali sme tri verzie. Na sponu, ale to šaty nedržalo na mieste. Na saténovú stuhu zvnútra, čo takisto nebolo dobre. Nakoniec sme všetky komplikácie vyriešili a šaty sú na svete. Zvolili sme klasické zaväzovanie.


Čo sa týka strihu. Vymyslela som si, že jedna časť bude vzorovaná a druhá bude jednofarebná. Pôvodne mal byť jeden rukáv vzorovaný a druhý čierny. Počas šitia som sa rozhodla, že polovica jedného rukávu bude jednofarebná a druhá polovica vzorovaná a myslím, že som urobila dobre. Šaty sú veľmi zaujímavé a jedinečné.

dress: Ivana Klepáčová lips: kate 02 pumps: h&m bracelets: house

foto by Tomáš, Nikon D3100

z histórie …


DIANE VON FURSTENBERG sa v 90tych rokoch objavila na obálke amerického časopisu newsweek a spôsobila šialenstvo. Jej zavinovacie šaty obleteli svet a katapultovali mladú návrhárku medzi módnu elitu. Diane je považovaná za americkú návrhárku, ale narodila sa v Belgicku. Aby toho nebolo málo, tak jej otec je Rumun, matka Grékyňa a Diane žila v New Yorku. Tu sa stala múzou Andyho Warhola, no momentálne si užíva svoj parížsky byt. Svoje „von“ získala sobášom s nemeckým princom. Jej vzťah nevydržal ale skratka DVF zostala 🙂 V roku 1976 sa predávalo cez 20 000 ikonických zavinovacích šiat týždenne…wow. Typické šaty značky DVF sú v žiarivých farbách, ženské a zmyselné a majú často kvetinovú potlač a sú inšpirované „boho“ štýlom.

You May Also Like

4 comments

Ty šaty jsou krásné, sluší ti 🙂

Lucieswlife

strih šiat sa mi veľmi páči!! síce ja by som dala nejakú inú vozrovanú látku namiesto tých bubliniek alebo čo to je, ale inak fakt skvelé!

ten strih je fakt geniálny, si šikovná 🙂

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

tyhle šaty jsou božský!!

Leave a Reply