Svetre ozdobené rôznymi sklíčkami alebo flitrami ma zaujali už dávnejšie. Vopred upozorňujem, že na tento projekt musíte mať jednoducho chuť. Budete robiť monotónnu činnosť približne pol hodinu. Našívať väčšie množstvo flitrov podľa vopred určeného vzoru 🙂 Nebojte sa zvládnete to, pustite si príjemnú hudbu a navarte si voňavú kávu 🙂 Zdobený sveter som videla v kolekcii Reserved, Zara a H&M aj F&F. Teraz vám ukážem ako si sveter môžete ozdobiť vy a nemusíte kupovať nový. 


Cez víkend som mala čas a dokonca aj chuť. Nasadila som si dioptrické okuliare na nos a pustila sa do projektu.
Čo potrebujeme:
  • sveter alebo miniknu
  • sklíčka alebo flitre
  • ihlu
  • niť
  • nožnice
  • krajčírsku kriedu

Samozrejme si môžete vybrať aj jednoduchšiu cestu. Použiť lepidlo na textil a nalepovacie sklíčka. Tu však riskujete odlepenie napríklad pri obliekaní/vyzliekaní a pri samotnom tvorení zašpinenie plôch od lepidla, ktoré sa potom ťažko odstraňuje. Použite radšej ihlu a niť 🙂 Ja som si vybrala farebné rúrky.

Postup:


Ako prvé odporúčam ujasniť si aký vzor chcete našiť. Tým aj zistíte, či máte dostatočné množstvo našivacích sklíčok. Sem tam si sveter oblečte, aby ste mali vzor rovnomerne. Najlepšie je použiť kriedu a priamo na sebe si vyznačiť časti, kam budete sklíčka našívať. 

Voilá

Ja som zvolila takýto tvar. Tri rúrky vedľa seba do tvaru “vejára” alebo ako ho nazvať 🙂 Rúrkou som prešla viac krát, aby po čase neodpadli.

Z nového svetríka sa teším a hneď zajtra otestujem pevnosť môjho šitia v praxi 🙂

You May Also Like

8 comments

Stále nové nápady, ty jsi prostě jedinečná 🙂

Ahoj Ivčo, jako vždy trés chic et original 😉

Pěkný víkend!

Super nápad! Mne sa tieto zdobené svetríky veľmi páčia 🙂

http://www.margifashion.blogspot.com

Veľmi pekné 🙂

http://byfoxygreen.blogspot.sk/

ooo aké jednoduché a skvelý výsledok! úžasné :))

Krásna inšpirácia aj výsledok 🙂

ℓα ℒιcσrηe – ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.
Swimwear giveaway

to je milé 🙂

http://victoriamerlot.blogspot.sk

Jé, no loni jsem na svůj blog taky zdobila svetr 🙂 Ale s plastovými "sklíčky" 🙂 Rokajlové korálky ale taky vypadají dobře!

Leave a Reply