top of the mountains Nebelhorn

Každý sa ma pýta, či nás ešte baví chodiť stále na to isté miesto, a dokonca 2x do roka. Odpoveď je jednoduchá: áno, baví :) Bavorsko je tak veľké a rozmanité, že tu stále nájdeme niečo, kde sme ešte neboli, aj keby sme sem chodili 3x ročne. Hory, jazerá, malé dedinky, historické pamiatky alebo okolité štáty. 
S Tomášom sme nikdy nechodili na túry. Spohodlneli sme a chodili sme iba na miesta, kde sa dá ísť autom. Toto leto sme to zmenili. Chceli sme si požičať aj bicykle, ale bolo to príliš drahé. Cieľ prvého výletu do hôr bol vrchol Nebelhornu, ktorý je vo výške 2224 m.n.m. Hore sme sa vyviezli lanovkou, predsa sme len nemali pevnú obuv a nechceli sme riskovať zranenia. Vyvezite sa hore a jediné čo vám napadne je WAW. Ten kľud, tá výška, nádherná príroda a pohľad na všetky vrchy. Postavila som sa na najvyššiu skalu, upažila som ruky a mala som pocit, že som sa ocitla niekde inde :) Zážitok na nezaplatenie! Miestami sa mi krútila hlava, ale Tomáš ma držal. Potom sme išli asi 2 hodiny pešo k jazeru, stretli sme niekoľko alpských kravičiek a späť k lanovke. Pod lanovkou sme si sadli a chviľu pozorovali tandemové zoskoky. Nááááádhera. Cestu dole sme päť absolvovali lanovkou. Doma sme zistili, že sme viac opálení ako keby sme celý deň ležali pri vode :) Okrem snowboardu na zimu asi zainvestujem aj do topánok na letné výlety :)

10 komentárov:

 1. Ja chodím rada na túry, aj keď iba po Slovensku a najmä do Tatier. No čo nemám na to ešte roky, chodiť veľmi do zahraničia. :D Ale toto musím ukázať ockovi a dúfam, že sa tam niekedy vyberieme. Je to vážne nádherné miesto. :)
  Btw. Čarokrásne fotky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To poznám aj ja mám miesta, kde chodím stále a stále ma to tam baví :) Tiež milujem túry :)) Fashion Passion by Erika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. páni :O nádherné fotky :) ja tiež nie som veľmi na túry ale podľa mňa po týchto fotkách začnem chodiť viac do prírody! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hmmm chcem tam ísť hneď! To ticho, tá krásna. Pridávam do zoznamu krajín, ktoré sa chystám navštíviť. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. neuveritelna nadhera... mam dalsie miesto kam musime s drahym ist :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. úplně úžasné fotky! v bavorsku jsem ještě nebyla, ale na jihu rakouska jsou podobná místa a tam je taky krásně :))

  OdpovedaťOdstrániť
 7. bože, to je nádhera! já na ty túry jako nějak nejsem, ale tohle je vážně fantazie a stálo to za to. musím si ty fotky prohlížet stále znovu a znovu :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)