refashion: trendy kvetované šaty // blue-rose floral dress

Modré šaty s ružovými kvetinkami  boli pôvodne Ačkového strihu, na úzke ramienka, s nariaseným volánom na spodku. Naviac boli rozdelené krajkovanou ozdobnou stuhou. Na dnešnú dobu neboli nositeľné. Tieto šaty boli v taške so starými látkami, ktoré som dostala od bývalej spolužiačky, ktorá si všimla, že sa učím šiť. Látky by už nevyužila (mala ich po babke) a preto sa rozhodla venovať mi ich, aby som sa na nič učila. Niektoré z nich ste mohli vidieť v časti sewing process alebo recyclingRozhodla som sa, že budú jemne priliehavé, prestrihnuté pod prsiami. Rozparok sme presunuli dopredu. Na spodku dĺžky sme našili cca 20 cm pás (ktorý bol na pôvodných šatách nariasený) kvôli nedostatku látky. Ale mne sa to takto veľmi páči, vyzerá to ako keby to bolo tak plánované :) Ten rozparok je dosť zradný hlavne v MHD na vysokých sedačkách.
Šaty sú na letné mesiace, a preto ma mama presvedčila, aby som už konečne zmenila lodičkový výstrih na niečo iné. Tak vznikli hrubšie ramienka a véčkový výstrih. Na vrchnú časť sme zvolili princesový strih (t.j. priliehavý) a v strede "ozdobný" pás. Na pás mali ísť pôvodne gombíky, ale mne sa to zapáčilo bez gombíkov.
V páse sú šaty mierne nariasené, to by som už nemohla mať obtiahnutú aj vrchnú aj spodnú časť šiat. Jedna musela byť voľnejšia.
 Šaty sa zapínajú na ružový zips, ktorý je na boku.
S výsledkom som veľmi spokojná a šaty rada nosím :) Na sebe som ich mala prvý krát na výlete do Lichtenštajnska. Čoskoro vám ich ukážem ako vyzerajú na mne :) 

4 komentáre:

 1. Skvělá práce! :) Květinový vzor letos frčí, a tak mi také nesměly chybět květinové letní šaty v šatníku :) Já si je sice nevyráběla jako ty (za což tě obdivuji), ale objednala jsem je na www.answear.cz! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sú naozaj prekrásne, teším sa na ďalšie fotky s nimi. :-)
  The city of fashion

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Šikovná, ale těším až je uvidím vyfocené na Tobě, abych věděla, jak ti sluší !! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jééj, krásny strih si tomu dala :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)