Keď som písala o tých dvoch splnených snoch, tak som tým myslela: 
1) štát, v ktorom som ešte nebola t.j. Česko a navyše ešte aj Praha!! 
2) a ten druhý je kurz stylingu, o ktorom snívam už tri – štyri roky 🙂 
Prvý víkend mám za sebou a bol poriadne náročný z každého pohľadu. Fyzického aj psychického. Prvý krát, sama, v novom meste, v štáte s inou menou (zrazu sa vám zdá 40 korún za hranolky neskutočne veľa) a neskutočné množstvo nových informácií. Bola som vystresovaná, unavená a stále v napätí (samozrejme sa mi urobil herpes). V sobotu som vstávala o 3:45 aby som stihla autobus o piatej z BB priamo do Prahy. O 13:30 som sa ocitla na autobusovej stanici a nevedela som kadiaľ ďalej. No mala som asi tak 5 minút na to aby som si vybrala niektorý smer. Chcela som prísť predsa na čas prvý krát do školy. Jednoducho som išla za davom a urobila som dobre. Vďaka google streed view som vedela kadiaľ ďalej (cítila som sa ako keby som tam už bola) len z tej stanice som sa nevedela pohnúť 🙂 Potom už len stáááále rovno. Školu som našla ľahko. Pri dverách ma vítal milý hral Veroniky 🙂

Úplne na začiatku sme si vybavili administratívne veci a odovzdali domácu úlohu. Moodboard, ktorý mal vystihoval náš štýl, vkus a postoj k móde (je na fotke). Potom sme začali hneď z ostra. V škole sme sa dozvedeli množstvo informácií, pravidlá stylingu, mýty, ktoré už dávno neplatia, tipy, triky a veľa veľa ďalšieho. Dostali sme špeciálne skriptá školy stylu Backstage plné slovíčok a pojmov, ktoré musíme ovládať (aj s nápomocnými fotkami). Na konci nás totiž čaká 100 otázkový test. Priraďovali sme hlavných návrhárov k značkám. Bola som tak zaskočená, že som dokázala napísať asi len troch. Potom sme sa “hrali” na módnu políciu a museli sme určiť, prečo je ten daný outfit nesprávny. Samozrejme sme museli aplikovať pravidlá, nie len povedať “je to divné” 🙂 Ono sa to zdá veľmi jednoduché, ale pomenovať porušené pravidlo je naozaj ťažké. Vedela som, čo je tam zle, ale nevedela som tomu dať meno. Veď ja sa to naučím. Jednoduchšie bolo určiť zo štyroch ponúknutých doplnkov, ktorý sa do outfitu hodí najlepšie.Tam som sa pomýlila len tri krát. V sobotu nám prednášal aj módny návrhár Jakub Polanka, ktorý nám porozprával o svojej práci v Paríži a čo robia ľudia v ČR zle. Inak nám celý víkend prednášala Alenka, zakladateľka školy. V nedeľu sme začali o hodinu skôr, takže som o hodinu dlhšie čakala na autobus domov, ale to nevadí. Tešila som sa konečne domov btw. prišla som o 4:30 do BB a  išla som normálne do práce. Všetko som zvládla, len ma okolo druhej premohla únava a musela som si dať veľkú silnúúúúú kávu. 

Praha je krásne mesto, ale keď ste tam sama, tak je to také zvláštne, smutné a sa bojíte každého pohľadu. Najbližšie tri víkendy zvládnem sama a potom sa do Prahy ešte určite vyberiem aj s Tomášom a najlepšie aj so sprievodcom. Verím, že môj kufor prežije toľko dlaždičiek 😀 Teším sa na ďalšie víkendy a nové vedomosti 🙂

You May Also Like

8 comments

Super článok! 🙂 Aj ja by som veľmi rada navštívila Prahu, tak možno raz sa to splní aj mne 🙂

http://werushberry.blogspot.sk

to muselo byť super 🙂

wow this looks so interesting! great pictures, perfect event-
thanks for sharing.
lovely greets to you, beauty!
Maren Anita

FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

Už se těším na další článek.:))

Wow, klobúk dole, že si sa dala na to cestovanie každý víkend, to chce naozaj odhodlanie a sebazapretie. Školu stylu sledujem od začiatkov a vždy som si hovorila, že keby mali týždňový kurz absolútne neváham, ale tá cesta z BB do Prahy (absolvovala som ju veľmi veľa krát, takže viem o čom hovorím) a nevyspanie sa dva dni v týždni by som popri práci nezvládla, ja keď nespím, som mínusová…aj keď Praha ako satisfakcia stojí naozaj za to, uži si ju poriadne a teším sa na tvoje outfitové posty z tade. Držím palce!!
Inspiration Point by Paula Fleur

minulý rok robili aj tyzdnový asi v novembri 🙂

som zvedavý na ďalšie "zákulisné info" z tohto projektu, naozaj ma to zaujalo! 🙂

..ja uz jsem vic nez zaujaty :^)..musim taky pohledat, jestli neco podobneho nedelaji ohledne interieroveho designu 0:-)

Leave a Reply