DIY: pearls sunnies and clip / chanel inspiration

Milujem perly. OK vlastním len jeden náhrdelník, ale považujem to za najlepšiu kúpu, čo sa týka bižutérie! Perly sa mi spájajú s menom Coco Chanel. Sú súčasťou každej fashion show. Raz sú vo vlasoch, na náhrdelníkoch, náramkoch alebo priamo na tele. 

source: chanel SS 2013, 2012, VS 2012
Rozhodla som sa, že okuliare z minuloročnej sezóny prejdu zmenou, na ktorú použijem práve perly. Okuliare nebudú jediné :) Ukážem vám ako si jednoducho môžete vyrobiť aj ozdobu do vlasov.
Potrebujeme:

 • okuliare
 • širšiu sponku do vlasov
 • perličky
 • tavné lepidlo v pištoli
Postup je veľmi jednoduchý. Vymerať, nalepiť a nechať zaschnúť :)  Nakoniec pomocou orezávača odrežte prebytočné lepidlo.

Vedeli ste, že ...

Perly odjakživa známe ako kráľovné kameňov. Vždy boli jedným z ukazovateľov hojnosti a moci. Perly boli cenené kvôli ich magickej kráse kráľmi aj obyčajnými ľuďmi. Boli známe a cenené v mnohých kultúrach už v dávnej histórii. Už v rokoch 2300 pred Kristom boli nájdené čínske záznamy, v ktorých sa písalo, že perly boli používané ako cenné majetky a dary. V hinduistických listinách z Indie boli perly spájané s Mesiacom a boli symbolom lásky a čistoty. 
Historické záznamy taktiež poukazujú, že v starovekom Egypte sa perly používali tiež na dekoratívne účely. Najslávnejšia udalosť týkajúca sa perál v Rímskej histórii je banket organizovaný Kleopatrou, poslednou Egyptskou kráľovnou, pre vodcu Rímskej ríše Marka Antónia. Podstatou príbehu je Kleopatrina stávka s Markom Antóniom, že dokáže prijať v jedinom pokrme bohatstvo celého národa. Keďže Markus Antónius nevidel v ponuke jedál pred ním nič neobyčajné, kľudne sa stavil. V zápätí si Kleopatra zložila jej perlové náušníce v hodnote 10 miliónov sesterciov (ekvivalent 453 kg zlata) a vhodila ich do pohára s vínom. Perly sa v silne kyslom roztoku rozpustili, Kleopatra vypila víno a stávku vyhrala .... viac zaujímavostí nájdete na tejto zaujímavej stránke.

8 komentárov:

 1. perlové náhrdelníky mám také moc ráda, myslím, že dokáží skvěle doplnit a tak trochu i zjemnit celkový outfit :-) moc se mi líbí tvé tipy na perlové doplňky, nejvíc mě zaujaly ty brýle-škoda ,že jsi sem nedala fotku s brýlemi na sobě :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. a kde máme fotku v okuliaroch ? :)
  ja tak zbožňujem tvoje kreatívne nápady ! :) pekná práca, naozaj šikulka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. dámy, dámy, dámy :) ďakujem za milé slová
  DIY postupy väčšinou robím keď som odmaľovaná a v pohodičke t.j. tepláky, vlasy kdesi v štipci a tak sa mi teda naozaj nechce fotiť :) sľubujem, že v najbližšou outfit poste budú :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvělé DIY! určitě vyzkouším. Já jsem si doma dělala perlové náhrdelníky a náramky a mám jich opravdu kupu. Nedávno jsem si upletla takovou růžovo-bílou taštičku s krajkou a s mašlí na zatáhnutí a právě na tu bílou jsem přidala perličky a taštička je opravdu krásná ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. sú krásne :) už sa teším na outfit s nimi

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Taky perličky moc ráda nosím, ať už v uších nebo na krku. Taky mám jen jeden (fejk) náhrdelník. Těším se, jak je vyladíš v nějakém outfitu.

  Eve.h

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ja perly vôbec nenosím ale snívam o nejakom perlovom golieriku :) Asi si nejaký urobím. Ináč je to pekný nápad, tie okuliare, akurát si neviem predstaviť, že by som si to do spoločnosti obliekla. :) Aj tak si šikovná!
  Bebaty
  a pozývam ťa ku mne na Giveaway! : <a href="http://bebaty.blogspot.sk/2014/04/sparkle-giveaway.html>Giveaway</a>

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)