Upršaný víkend. Čo iné sa dá robiť ako šiť alebo tvoriť 🙂 Ja som si vybrala šaty, na ktoré som mala aj strih a pustila sa do šitia. Látku na šaty som hľadala naozaj dlho. Vedela som, že chcem úplet. Ako prvé som si vybrala vrchnú látku a spodnú som chcela doladiť. Prikladala som k sebe nespočetné množstvo látok. Jednofarebné úplety, kocky, bodky, pásiky – nič sa mi nepáčilo. Nakoniec mi pomáhala aj milá predavačka a našli sme tú správnu kombináciu. Spodnú látku ste mohli vidieť na nohaviciach TU a TU.


Ako prvé vymyslieť, vybrať strih, upraviť ho podľa vlastné predstavy a ušiť šaty. To je zjednodušený postup, ten dlhší vám nebudem písať, lebo je naozaj dlhýýýýý. Šaty boli s vreckami, s dlhým rukávom, vrchnou časťou našitou pri rukáve a veľkým výstrihom. Ja som toto všetko zrušila a ušila som trošku jednoduchšie šaty s krátkymi rukávmi z dvoch látok.
Tento krát som zvládla takmer všetko až na to nešťastné strihanie. Keď ja neviem odhadnúť koľko je 1 alebo 2 centimetre na záložku a potom je zbytočne veľa odpadu. Takže strihala mama. Inak som už všetko robila sama až po rukávy. Tie som prišpendlila a všila ich mama, lebo som ich chcela mať pekné a už ku koncu som nevládala.
SKÚŠKA
Pravdepodobne, keby ste videli takto visieť šaty na vešiaku, tak vás veľmi nezaujmu. No keď ich stiahnete opaskom je to super. Rozmýšľala som, že by som si ich obliekla aj bez opasku, ale to by som musela vrchnú časť prišiť k spodnej látke a to nechcem. 

VÝSLEDOK
Najťažšie bolo hľadanie vhodného opasku. Všetky opasky sú v studených odtieňoch béžovej a tieto si priam pýtajú niečo v teplých odtieňoch. Nakoniec som našla jeden širší ako som si predstavovala s výraznou zlatou sponou. Bol veľkosti L ale mal perfektnú farbu. V najbližšom príspevku vám ukážem ako z opasku urobiť perfektný opasok bez toho aby ste museli ísť do brašnárstva 🙂
To strihanie budem asi trénovať na nejakých zbytkoch, aby som mohla napísať “ušila som sama” 🙂  V šatách som sa cítila veľmi dobre aj vďaka tomu, že veľká časť je z úpletu. Na leto si určite ušijem ešte zopár úpletových šiat. Nakoniec tie šaty ani nepôsobia veľmi safari, ako ich ospevujú v burde, asi len farbou látok 🙂

You May Also Like

10 comments

wow, you are so talented! love it!
great work!
kisses
Maren Anita

FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

thank you so much ♥

Vau! 🙂 to vypadá dobře! 😉 šikovná! :))

tak tieto sú prenádherné!!

Fúha, si šikula! A safari to síce nie je, ale mne sa tieto páčia omnoho viac ako tie vyobrazené v burde.

Krásné šaty! moc se ti povedly! já se chystám na koupi látky a také se na nějaké jednodušší vrhnu!

Krása. Kiežby som na to mala odvahu. 🙂

Ježíš, to je parádne ♥

super, si sikula 🙂 tie tvoje su ovela krajsie ako tie na obrazku 🙂

Verim ze to musi vyzerat super s nejakymi chic lodickami a do prace do kanclu 🙂

Leave a Reply