Milujem perly. OK vlastním len jeden náhrdelník, ale považujem to za najlepšiu kúpu, čo sa týka bižutérie! Perly sa mi spájajú s menom Coco Chanel. Sú súčasťou každej fashion show. Raz sú vo vlasoch, na náhrdelníkoch, náramkoch alebo priamo na tele. 

source: chanel SS 2013, 2012, VS 2012

Rozhodla som sa, že okuliare z minuloročnej sezóny prejdu zmenou, na ktorú použijem práve perly. Okuliare nebudú jediné 🙂 Ukážem vám ako si jednoducho môžete vyrobiť aj ozdobu do vlasov.

Potrebujeme:

  • okuliare
  • širšiu sponku do vlasov
  • perličky
  • tavné lepidlo v pištoli
Postup je veľmi jednoduchý. Vymerať, nalepiť a nechať zaschnúť 🙂  Nakoniec pomocou orezávača odrežte prebytočné lepidlo.Vedeli ste, že …

Perly odjakživa známe ako kráľovné kameňov. Vždy boli jedným z ukazovateľov hojnosti a moci. Perly boli cenené kvôli ich magickej kráse kráľmi aj obyčajnými ľuďmi. Boli známe a cenené v mnohých kultúrach už v dávnej histórii.

Už v rokoch 2300 pred Kristom boli nájdené čínske záznamy, v ktorých sa písalo, že perly boli používané ako cenné majetky a dary. V hinduistických listinách z Indie boli perly spájané s Mesiacom a boli symbolom lásky a čistoty. 

Historické záznamy taktiež poukazujú, že v starovekom Egypte sa perly používali tiež na dekoratívne účely.

Najslávnejšia udalosť týkajúca sa perál v Rímskej histórii je banket organizovaný Kleopatrou, poslednou Egyptskou kráľovnou, pre vodcu Rímskej ríše Marka Antónia. Podstatou príbehu je Kleopatrina stávka s Markom Antóniom, že dokáže prijať v jedinom pokrme bohatstvo celého národa. Keďže Markus Antónius nevidel v ponuke jedál pred ním nič neobyčajné, kľudne sa stavil. V zápätí si Kleopatra zložila jej perlové náušníce v hodnote 10 miliónov sesterciov (ekvivalent 453 kg zlata) a vhodila ich do pohára s vínom. Perly sa v silne kyslom roztoku rozpustili, Kleopatra vypila víno a stávku vyhrala …. viac zaujímavostí nájdete na tejto zaujímavej stránke.

You May Also Like

8 comments

perlové náhrdelníky mám také moc ráda, myslím, že dokáží skvěle doplnit a tak trochu i zjemnit celkový outfit 🙂 moc se mi líbí tvé tipy na perlové doplňky, nejvíc mě zaujaly ty brýle-škoda ,že jsi sem nedala fotku s brýlemi na sobě 🙂

a kde máme fotku v okuliaroch ? 🙂
ja tak zbožňujem tvoje kreatívne nápady ! 🙂 pekná práca, naozaj šikulka 🙂

dámy, dámy, dámy 🙂 ďakujem za milé slová
DIY postupy väčšinou robím keď som odmaľovaná a v pohodičke t.j. tepláky, vlasy kdesi v štipci a tak sa mi teda naozaj nechce fotiť 🙂 sľubujem, že v najbližšou outfit poste budú 🙂

Skvělé DIY! určitě vyzkouším. Já jsem si doma dělala perlové náhrdelníky a náramky a mám jich opravdu kupu. Nedávno jsem si upletla takovou růžovo-bílou taštičku s krajkou a s mašlí na zatáhnutí a právě na tu bílou jsem přidala perličky a taštička je opravdu krásná 😉

sú krásne 🙂 už sa teším na outfit s nimi

ĎAKUJEM VAM 🙂

Taky perličky moc ráda nosím, ať už v uších nebo na krku. Taky mám jen jeden (fejk) náhrdelník. Těším se, jak je vyladíš v nějakém outfitu.

Eve.h

Ja perly vôbec nenosím ale snívam o nejakom perlovom golieriku 🙂 Asi si nejaký urobím. Ináč je to pekný nápad, tie okuliare, akurát si neviem predstaviť, že by som si to do spoločnosti obliekla. 🙂 Aj tak si šikovná!
Bebaty
a pozývam ťa ku mne na Giveaway! : <a href="http://bebaty.blogspot.sk/2014/04/sparkle-giveaway.html>Giveaway</a&gt;

Leave a Reply