DIY: fringed bag

V mnohých kolekciách známych návrhárov, ale aj v cenovo dostupnom H&M nájdete kabelky so strapcami. Takisto sme mohli vidieť strapce na oblečení, sukniach a bundách. Napríklad: Valentino, Gucci, Celine, Chanel, Christian Dior, Kenzo a mnoho ďalších
source: printerest.comChúďa kabelka z F&F sa veľmi ale veľmi podobá na jednu veľmi známu kabelku :) Upozornili ste ma na to na blogu v komentároch. Samozrejme som ju chcela nosiť, ale ako originál nie ako kópiu nejakej inej. Tak sa začalo veľké rozmýšľanie ako ju upraviť. Nakoniec som sa rozhodla, že z nej vyrobím práve strapcovú, ktorá je veľmi in.

Potrebujeme:

 • kožené strapce (dajú sa vyrobiť aj z koženky)
 • klieštiky
 • nožnice
 • ihla/niť alebo šijací stroj

Táto ozdoba mala zdobiť kabelku, ktorú som si kúpila pred cca 4-5 rokmi. Ani raz som ju na kabelke nemala. Celý čas zdobila moju skriňu. Teraz nastal jej čas ukázať sa svetu. Stačí si zobrať klieštiky a strapec rozmotať. Vzniknú vám dva rovné pásy.
Zvyšok nebudeme potrebovať takže ho kľudne odložte do šuplíka na použitie v inom projekte (nikdy nič nevyhadzujte :)) Z častí koženky môžete vyrobiť ozdobu na topánky, alebo ozdobiť sponky do vlasov. Ale to v inom príspevku.
Na kabelke som nedávno robila prvú úpravu. Skracovala som remienok. Teraz si zoberte nožnice a strihajte ďalej, nie len remienok, ale aj prednú sponu.
Vznikne Vám takýto krásny čistý základ. Vyzerá dobre aj takto, ale je taká nemastná neslaná. My z nej vyrobíme krásku, ktorú nikto neprehliadne :)
Zoberte si ihlu a niť, lepidlo alebo použite šijací stroj. Pomocou špendlíkov pripevnite rozmotané strapce na kabelku. Nájdite najvhodnejšie miesto. Upozorňujem, že budete musieť odstrihnúť krajné pásiky, pretože strapce boli v ozdobe pôvodne zalepené. 
Strapce jednoducho prišite na kabelku, áno pôjde to ťažko, a máte nový jarný hit za pár minút.  Alternatíva pre tých, ktorý nemajú šijací stroj je lepidlo.  Ako sa vám pozdáva kabelka teraz? Mne sa veľmi páči :)

13 komentárov:

 1. veľmi pekné... a hlavne rýchle :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem :)
   áno, ale pokial nemáme uz vopred pripravené strapce ehm tak to trvá trošku dlhsie :)

   Odstrániť
 2. jéé..skvělý nápad, určitě vyzkouším! během těchto upršených dnů se každé DIY hodí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasný nápad ..chválim za kreativitu :) a nova podoba sa mi páči oveľa viac ako M.A.C. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pekné a originálne. Ako tak pozerám, teraz to "letí" :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. vaau, tak to sa ti fakt podarilo:) najprv som myslela, že sa mi to nebude páčiť lebo sa mi strapce celkovo nepáčia.. ale toto je fakt super!! ;)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)