D.I.Y.: black and white t-shirts

V H&M som si kúpila biele a čierne tričko. Zo začiatku vyzerali skvele bola som z nich naozaj nadšená. Po prvom praní sa roztiahli a nejako skrátili hmm. Zostali v poličke "možno niekedy" a teraz nadišla ich chvíľa :) Stále sa dajú nosiť so sukňou alebo nohavicami so zvýšeným pásom a pod tričko je potrebné tielko. Ako som vás už upozornila, po dlhej dobe mi do oka padli moje farby na textil. Rozhodla som sa, že tieto tričká z poličky "možno niekedy" ozdobím. Buď to nebude dobré a vyhodím ich alebo to bude super a budem ich opäť nosiť. Poďme na to :)Potrebujeme:
 • farbu na textil
 • štetec
 • kriedu
 • nádobky na farbu  
 • kartón
 • dierkovač (na predlohu bodiek)

Od začiatku som bola rozhodnutá, že chcem geometrické tvary. Na trojuholník mi ako najjednoduchší spôsob napadla špongia. Chcela som použiť hubku na umývanie riadu (občas ju používam na rozotieranie farby). No táto hubka zanechávala bublinky a aj tak som to musela rozotierať štetcom. Tento spôsob som hneď vylúčila a zostala som verná, ako vždy, svojej ruke a štetcu.
Zoberte si kriedu a nakreslite si trojuholníky. Potom jednoducho nanášajte farbu. Ja som naniesla tri. Zakaždým som ju nechala poriadne vyschnúť. 
VOILÁ .... prvé tričko je na svete :) Na tričko si môžete našiť flitre alebo perličky. Ja som ho nechala bez ďalších ozdôb.
Biele tričko som sa rozhodla ozdobiť bodkami. Na predlohu som použila papier. Môžete aj kartón. Dierkovačom urobíte dierky a pomocou štetca dierky pretlačíte na tričko. Ja som sa rozhodla ozdobiť rukávy. Potrebujete presne to isté čo pri čiernom tričku.
Staré jednofarebné tričká získali nový šmrnc a sú originálne. Najbližšie vám ich ukážem ako som ich doladila do outfitu :)
Viac SIY nájdete >>> TU a viac DIY nájdete >>>  TU

14 komentárov:

 1. wow great idea. i love it! can't wait to see you with these shirts!
  kisses
  Maren Anita

  FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkné :) Tohle tričko z HM v zelené mám taky hrozně ráda ho nosím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. pekné, stačí sa trochu pohrať s farbami a hneď je v skrini originálny kúsok... ešte sa dajú geometrické tvary pečiatkovať - rôzne tvary sa dajú vyrezať z gumy alebo korku, natierať farbou a otláčať na tričko... vznikajú tým zaujímavé efekty :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vidís to z korku ... to určite vyskúsam :) lebo špongia nič moc :-/

   Odstrániť
 4. Super nápad :) to bílé vypadá dokonale :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. I must say I dont understand a thing, but the proccess and the photos were so clear that I feel confident enough to try this great DIY! xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super nápad!! Ako rýchlo sa dá oživiť tak fádne tričko:) Erika's Life

  OdpovedaťOdstrániť
 7. téda, jsi šikovná, vypadá to fakt dobře. Jednoduchý vzor a co to udělá s celým tričkem :) Paráda !
  http://lost-strength.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)