Ešte na chvíľu sa vrátime k Nemecku 🙂 Milujem nakupovanie v drogériách v Nemecku. Síce sú tam obchody ako napríklad DM, ale vždy tam nájdem niečo iné ako u nás. Najviac sa vybláznim v Douglase a v drogérii Müller och ♥ Môj Tomáš prejde drogériu za 2 minúty, zobere si čo potrebuje, a ja som tam 10 minút pri jednej uličke 😀 Btw. telové mlieka, sprchové krémy, či laky na vlasy tu kúpite o 60% lacnejšie. Preto si robím zásoby (napr. ceny Dove a Nivea sú nižšie ale Garnier má rovnakú cenu a o výrobkoch Balea vám nebudem písať lebo sa tam asi všetci presťahujete 🙂 ). 


Ale poďme pekne k obázku hore. Najradšej nakupujem laky na nechty. Kupujem tie, ktoré u nás nie sú. Napríklad Maybelline express finish – nerozumiem prečo sa u nás nepredáva. Je naozaj super, rýchlo schne a vydrží 4 dni. Vždy si donesiem aj nový odtieň značky BeYu a potom nejaké, ktoré chcem vyskúšať, či naozaj vydržia 7 dní alebo expresne rýchlo uschnú 🙂 

Nedalo mi to a kúpila som si aj modrý lak Maybelline – Forever Strong odtieň 630 dark denim (krásny názov). 

Lak sľubuje 7 dňovú výdrž. Obsahuje kalcium, želežo a silikón. Už len tie slová FOREVER, STRONG, PRO, 7 DAYS WEAR, IRON vo mne vzbudili záujem a túžku otestovať ho. Cena bola cca 4-5 EUR.  Tak som sa rozhodla ho otestovať. 

PRIEBEH TESTOVANIA:
Naniesla som si dve vrstvy, pretože jedna nevyzerala dobre. Použila som podkladový lak, ale vynechala som ochranný na vrch. Veď forever strong to nepotrebuje 🙂

Prvý deň (večer, deň nalakovania): Bola som nadšená, krásny lesk, farba a nikde žiadna známka olupovania

Druhý deň (cez deň):  Detto, už sa objavil na moje tvári úsmev, že “konečne som to našla”

Tretí deň (cez deň):  Ojoj prvé náznaky “odlakuj ma vyzerám hrozne”. Ale iba na pravej ruke, ľavá bola dokonalá.  (ale neviem nájsť fotku pravej ruky hmmm)

Štvrtý deň (ráno): Ráno som sa zhrozila. Pravá ruka potrebovala súrne odlakovať, ľavá bola OK 

Piaty deň (večer): A dosť!! Už aj ľavá ruka vyzerá hrozne. Ešte som chvíľu uvažovala, že to dotiahnem na 7 deň, ale nevydržala som. ODLAKOVAŤ.

Čo som robila a nerobila/info, ktoré sú potrebné spomenúť:
– nemám deti
– máme umývačku riadu v práci, doma pijem len kávu
– neupratovala som – to som robila predtým)
– neumývala som riad (občas len ten hrnček od kávy)
– umývala som len seba a svoje vlasy 
– 8 hodín denne ťukala do klávesnice
– nechty som namáhala pri snažení sa niečo odlepiť (rozumej napríklad nájsť koniec lepiacej pásky) 
– testovanie od soboty 

Normálne rozmýšľam, že sa pustím do hľadania alebo do výskumu nejakej látky, ktorá by nám uľahčila “život” a nemuseli sme si každé 3 dni nanášať novú vrstvu, alebo neustále opravovať olúpaný lak na špičkách nechtov. Možno ani nie lak na nechty, ale nejaký prostriedok, ktorý nalakujete na lak ktorý si vyberiete. Hmm a potom ho kúpite pod označením FOREVER IRON SUPER MEGA WOW a neviem aké slovíčka ešte napíšem na fľaštičku možno aj slovo Klepi 🙂 Dobre dosť snívania jednoducho si ho nekupujte, je to bežný lak na nechty, ktorý vydrží 3 dni. Radšej si kúpte lacnejšiu verziu v podobnom odtieni.

You May Also Like

4 comments

V poslednom čase stále používam telovú minicoloramu s nadlakom, lebo s tým zvládnem aspoň pracovný týždeň a cez víkend si nechty nalakujem nejakou peknou farbou, ktorá vydrží víkend a hotovo.
Inak ja už ani neverím, že existuje lak, ktorý vydrží viac ako 4-5 dní v normálnom stave 😀

Ja so to s lakmi na chvíľu vzdala a frčala som na gelových nechtoch. Tam som problém s ošúpaným lakom nemala. Nevýhodou bolo, že mi nechty strašne rýchlo vyrastali a proste tie odrastené gelové nechty vyzerali nechutne 😀 Takže som s tým prestala a vrátila sa opäť k ošúpaným lakom… čo už 😀

taková krásná barva a v konečné fázi vyjde na prd 🙁

dik za dobrý tip… že aj takyto super duper lak vydrži tak ako každy iny…

Leave a Reply