purple peplum and dotted turtleneck

top: Ivana Klepáčová turtleneck, bag: F&F pants: H&M shoes: humanic

Veľmi rada nosím fialový peplum top. No v zime je to trošku problém. Je v ňom chladno (sčasti nezakryté brucho a celé ruky). Ja som vymyslela spôsob ako ho nosiť. Kúpila som si rolák. Rolák je síce tenký, ale keď mám oblečený aj top aj rolák, tak mám trošku obmedzený pohyb, . Tento bodkovaný som objavila v F&F v časti s oblečením kde väčšinou nechodím. Vždy som si myslela, že tam majú veľkosti od 40 vyššie, ale mýlila som sa. Boli tam aj menšie veľkosti (to oddelenie mi príde pre úradničky :) alebo ako to nazvať). Outfit som doplnila čiernymi skinny nohavicami a vysokými ankle boots takisto v čiernej farbe. Kabelku som zvolila malú čiernu so zlatými detailami. Túto som si takisto kúpila v F&F. Kúpila som si ju na vianočnú párty, ale hodí sa aj na bežné nosenie. 


Vedeli ste, že peplum má korene až v 18.storočí? Bola to časť dámskeho oblečenia, ktorá sa nachádzala medzi kabátom a šatami. Táto časť odevu dodávala ženskosť. Korzetom sa dosiahol úzky pás a peplum dodal objem na bokoch. Samozrejme sa to nevolalo peplum :) Postupne sa táto časť skracovala. napr. fotka tu. Keď siahneme viac do súčasnosti zistíme, že peplum použil aj CH.D. v roku 1947 vo svojej kolekcii - new look tu. Od 80.rokov získava peplum dnešnú podobu a objavil sa v kolekciách od množstva návrhárov. Dnes ho nájdeme na topoch či šatách. Dodáva romantický retro nádych. Toľko dnes z historického okienka :)

6 komentárov:

 1. Krásny top :) a opäť ďakujem za historické okienko, veľmi potešilo :D na Diorov new look myslím vždy keď vidím nejaké peplum

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Top je nádherný.. fialová Ti pristane ;) <3

  OdpovedaťOdstrániť
 3. historické okienka sú super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj, nasla som toto na nete a si spominam ze mas rada tie ozdobne pasky, tak snad nieco:

  http://www.nordicday.cz/kategorie/japonske-washi-pasky/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. peplum je úžasná věc, každá žena v něm vypadá strašně "žensky" :)


  >>> N i k o l a M i l l s - beauty and fashion blogger

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)