S.I.Y.: floral skirt with valance

Kvetovaná sukňa s volánom. Ak som písala, že kockovaná bola náročná, tak potom táto bola brutálne náročná. Sama by som to neušila aj keby čo bolo. Takže som ju prenechala mame a ja som si všetko pekne zapisovala, fotila a uchovávala v pamäti. 
Ako prvé sme rozložili strih, ktorý som vybrala z burdy. Ako druhé sme asi 15 minút presúvali papiere a hľadali ten správny vzor, ktorý nebude rozšiťovať body a pekne nadväzovať na volán :) Nakonies sme skončili takto ako vidíte. V oblasti bokov som chcela čiernu farbu a smerom dole kvety. Myslím, že sa nám to podarilo. Len škoda, že osm na to nemyslela pri kúpe látky, ale až potom. Kúpili by sme viac :) Postup je náročný a ešte náročnejšie opísaný v burde. Ale v skratke sukňa sa skladá zo 4 častí. Zadný, dva predné a volán. A prečo dva predné? Kvôli pohodlenej chôdze, pozrite :)


Kľudne si preložím nohu cez nohu a nič netrčí, všetko je pekne zakryté a nikoho neprovokuje :) Na sukňu sme zvolili úplet, ktorý sme nepodšívali. To by bolo divné. Veľmi veľmi a z nej teším. Žiadnu podobnú sukňu som nemala. Veľmi dobre sa nosí, neobmedzuje v pohybe, pri sedení, vyzliekaní, obliekaní, no jednoducho super.

4 komentáre:

 1. Kvetovaná potlač sa mi neskutočne páči. Je pekný a kreatívny :)

  Gabrielle Crystal RoseBonniee ~

  OdpovedaťOdstrániť
 2. vyzerá pekne ale naozaj veľmi komplikovane :) si veľmi šikovná tak isto ako aj tvoja mamka, len tak ďalej :) a už sa teším na nejaký ten outfit :) pekný deň

  http://julietandnicol.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vyzerá účasne! Tá kvetovaná potlač je taká nádherná, už sa teším keď ju na tebe uvidím! <3 :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)