Brat mi doniesol z Anglicka drevenú vecičku na “hačkovanie” alebo ako to nazvať. Volá sa knitting doll. Víkend mi prišiel ako fajn deň na vyskúšanie čo dokáže. Marián presne nevedel ako sa to používa, aj keď mu to v obchode vysvetlili. Našli sme postup na webe napríklad tento


Čo budeme potrebovať:

  • bavlnku
  • knitting doll
  • nožnice
  • zlaté ozdoby
  • ihly
  • klieštiky
  • silikónová časť zo zapínania náušnice

Keď vylezie bavlnka z bábky, vyzerá takto 🙂 Je to taká rúrka alebo ako to nazvať ) Ešte som neprišla na to, ako pekne ukončiť náramok.

V ďalšom kroku budeme potrebovať klieštiky (trošku tenšie ako mám ja) a zlaté ozdôbky. Je len na vás koľko a kam ich umiestnite.

Voilá náramok je na svete.

Ja som zvolila ozdôbky zo starej náušnice. Dve som si dala na konce náramku a štyri  do stredu. 

Chcela som si vytvoriť aj zapínanie. Zvolila som silikónovú časť z náušnice (na obrázku je biela). Týchto častí mám plno. Hlavne z náušníc z H&M vždy majú na sebe po dva kusy. Nikdy som ich nevyhodila, vždy sa zídu. Pomocou ihly som prevliekla nitku na jednu stranu a takisto aj na druhú stranu. Zatiahnutím šnúrok náramok pevne drží na ruke. Potom je potrebné už len  skrátiť konce a urobiť uzlík. Na konce môžete zaviazať malinké guličky.

Druhý náramok, ktorý mám na ruke non-stop, som si takisto ozdobila. Použila som náramok z re-reserved, ktorý som si kúpila v Budapešti. Dal sa rozdeliť na dve časti. Použila som len zlatú retiazku.
Zlatú časť som odpojila od zelenej a obmotala okolo červených gorálok. Obmotala som ju cca 3x z dôvodu, že bola príliš dlhá a potom neboli v jednej rovine 🙂 Takto mám aj červený náramok aj ochrannú ruku fatimy s okom. (btw. je to ochranný amulet moslimov, ktorý by mal chrániť pred zlom, ruka s okom by mala by mala odrážať resp. pohlcovať všetko zlé. V súčasnosti je obľúbený artefakt, ktorý nemá veľa spoločné s náboženstvom, mal by dodávať pozitívnu energiu a ochraňovať od zlého)Poznáte knitting doll? Vyrábate si náramky? 

You May Also Like

10 comments

tak to je super!!!:)

nepoznám, ale podobné náramky som si chcela už dlhšie vyrobiť, len som doma ešte nenarazila na žiadne takéto milé malé prívesky:)

ten červený je krásny!

Jéj! To je hrozně hezký!

Já vyrábím hlavně naušnice , ale náramky taky .. 😉 Pěkné je máš 🙂

jéj, ťažká nostalgia, keď som bola malá, plietla som takéto dutinky na drevenej špulke z cverien… to bola zábava, a asi aj mojej mamke sa to páčlo, lebo mala odo mňa chvíľu pokoj 🙂 nemáte niekto ešte takú starú špulku?
pekné náramky si si urobila… ja si tiež vyrábam vlasnú bižutériu, hlavne náramky a náušnice (a stále ich nemám dosť, mojím cieľom je mať ku každému tričku a každej farbe niečo vhodné)… inak, asi by som sa bála, že sa mi tie nitky na zapínaní zamotajú – asi by som z nich uháčkovala retiazku a vtiahla do nejakej korálky s malým vnútorným priemerom… alebo by som použila dva malé kaplíky, ktoré by zakryli konce náramku, dve ketlovacie ihly (alebo dva kúsky drôtika) a na zapínanie karabínku…

áno, áno ved som písala, že to bol prvý pokus 🙂 ešte ich vylepším 🙂

veď ja nič, len ti posúvam svoje nápady na ukončenie 🙂 a možno ti napadne niečo ešte lepšie

🙂 ďakujem

Takového panáčka mám taky doma 🙂 když budeš chtít mrkni na moje DIY 🙂 http://mujblondaty.blogspot.cz/

Leave a Reply