schloss Linderhof

Linderhof, zámok Ľudovíta II., znamená usadlosť pod lipou (vraj). Tento pôvodne drevený zámoček vznikol na základoch pôvodného poľovníckeho domu jeho otca Maximiliána II. Neskôr bol zámok prebudovaný na kamený. Linderhof je najmenší zo zámkov, ktoré dal Ľudovít II. vybudovaťno zdržiaval sa tu najviac a bol považovaný za najobľúbenejší zámok "rozprávkového kráľa". Takéto info nájdete na každej web stránke o Linderhofe.Zámok je nádherný, malinký s nádhernými záhradami. Dokonca, súčasťou záhrad je umelo vytvorená jaskyňa, v ktorej sa konali operné predstavenia výlučne Wagnerových opier iba pre Ľudovíta II. Bavorského. V jaskyni sa dali prepínať svetlá, červená, modrá, zelená a dokonca pustiť aj mini vodopád. Všetko podľa hudby. Príde mi to neskutočné na 19. storočie. Pravú atmosféru sa nedá zachytiť fotkou, to treba zažiť :)
V jedálni bol stôl s kladkou, ktorá stôl spustila do kuchyne, tam ho naservírovali a vytlačili opäť o poschodie vyššie do jedálne. Na stole boli porcelánové kvety, vyzerali ako skutočné. Celý zámok bol doslova čarovný :)

V zámku sme sa zdržali niekoľko hodín a vôbec sa mi z neho nechcelo odísť. Všetko bolo krásne zelené a dokonale upravené. Btw. fontána striekala do výšky až 22 metrov. 

6 komentárov:

 1. wow, nádherné fotky a boží místo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky, vyzer§ to báječne!
  Ešte som sa chcela spýtať, v Ledniciach si už bola v kaštieli?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ahoj,
   v ČR som ešte nebola :) O Ledniciach som počula už veľa pekného, chcela by som ho navštíviť budúci rok :)

   pekný den

   Odstrániť
 3. Nádherné fotky a kúzelné miesto :)

  http://www.margifashion.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. such a beautiful place! Love your photos! I just need to go there :3 <3

  Have a lovely day
  xxx

  Michelle
  siburn.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)