Plansee,Tyrol, Austria and a purple dress

Sadli ste si už niekedy k jazeru, moru, rieke, zatvorili oči, zhlboka dýchali a počúvali ako tečie? Nie? Určtie to vyskúšajte. Máte pocit, ako keby ste sa ocitli v úplne inom svete. Ďalšia zástavka počas našej dovolenky bol zámok Linderhof.  O zámku Linderhof som našla skvelý príspevok TU. Linderhof som chcela navštíviť hlavne preto, že som sa dočítala o ňom zaujímavé informácie. Ľudovít II.Bavorský, chcel po návšteve Versaillu vytvoriť jeho repliku. To sa mu však nepodarilo, pretože zistil, že sa mu na vybrané miesto nezmestí :) Túto info nám povedala aj sprievodkyňa a v tom momente sa začali všetci smiať. Oproti všetkým zámkom Ľudovíta II. to bol mini zámoček. Minulý rok sme navštívili Neuschwanstein, Hoheschwangau a tento rok Linderhof a Nymphenburg. Takže už nám (mi) zostáva len Herrenchiemsee, ktorý nepostavil síce Ľudovít II., ale patrí medzí najkrajšie bavorské zámky. Ak sa nemýlim, tento mal mať tiež niečo z Versaillu. Po jeho návšteve Vám napíšem ako to je :)
Nielen, že som prekonala svoj strach z drevených, deravých, vŕzgajúcich mostov, ale som sa po ňom aj vešala :)
Ale ja som sa nechcela rozpísať o zámku, pretože ten bude predmetom ďalšieho príspevku :) Teraz k fotkám. Navigácia nás do Linderhofu viedla cez Rakúsko. Waw. Ďakujem ti navigácia. Ale myslím, že inou cestou by sme sa tam nedostali, len cez mini dedinky a o dve hodiny dlhšie. Pozdĺž cesty viedlo neskutočné veľké, široké a hlboké jazero Plansee. Zaujalo nás hlavne farbou ale aj rozlohou. Zastavili sme pri ňom až 3x lebo sme sa nevedeli vynadívať (z auta). Má krásnu zelenú farbu. My sme ho vystihli s úplne pokojnou hladinou, čo ma inšpirovalo k niekoľkým fotkám. Plansee je druhé najväčšie jazero Tirolska a dosahuje hĺbku až 78 metrov. Prírodná je naozaj umelec. Cestou späť sme sa pri jazere opäť zastavili, hladina už nebola tak pokojná. V jazere boli plavci, lode a člny :) Tomášik sa predvádzal koľko žabiek hodí a ja som sa ho snažila prekonať (neprekonala som ho). Nazbierala som si zopár kamienkov a spokojne sme sa vracali do Nemecka :)

Sledovať ma môžete cez Facebook alebo bloglovin  ♥

6 komentárov:

 1. nádherné šaty :) tobě to vždycky tak moc sluší :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tyrolsko je opravdu nááááádherné :)

  http://estrella-2012.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak nádherná příroda! strach z takových mostů mám taky, rozhodně nejsi jediná :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. krásne fotky, úplne ma to tam vtiahlo :O :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nádherné fotky a úžasná dovolenka ;) Holt králové už to tak měli, jak jeden něco měl, druhý se po něm hned musel opičit :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Absolutely stunning! <3

  xxx
  Michelle
  siburn.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)