trip - Affenberg SalemNáš ďalší deň sme strávili v Saleme. Kŕmili sme opice, pozorovali množstvo bocianov, žaby v rybníku, kačky a husi na lúke, srnky a ako bonus nás zastihol letný dážď :) Pri vchode na horu opíc sme dostali zadarmo pukance, ktoré boli určené na kŕmenie opíc, dostali sme inštrukcie čo môžeme a čo nemôžeme robiť a vydali sa na "túru" :) Opice pôsobili znudene a tie pukance jedli asi len zo zvyku. Ako keby vedeli, že nám to urobí neskutočnú radosť. Boli veľmi krotké a vycvičené, držali sa pri ohrade. Najprv som sa ich bála, ale potom som svoj strach prekonala a môžem povedať, že som urobila dobre. Bol to krásny zážitok :) 
Na ceste späť sme prechádzali cez most ponad jazero, v ktorej bolo veľa kačiek, išli sme popri rybníku s kvákajúcimi žabami a na opačnej strane sa pásli srnky. Zastihol nás letný teplý dážď a vytváral kruhy na jazere. Nádherná scenéria. Nakoniec sme sa vrátili na začiatok a pozorovali bociany. Nikdy som nevidela ani tri bociany a nie okolo štyridsať :) Najprv som si myslela, že sú to makety lebo sa nehýbali, ale potom začali lietať a klepotať zobákmi :) Obliekla som sa čo najpohodlnejšie, vôbec som to neriešila. Riflové šortky D.I.Y, pásikavé tričko camaieu, staré červené plátenky, zapletený cop a okuliare.

Dnes máme len dvadsať stupňov, je príjemne, ale čoskoro bude pršať. Zámok Linderhof aj Legoland sme museli posunúť na stredu alebo štvrtok, predsa len sa chcem v legolande vyblázniť :) 

6 komentárov:

 1. klepi bacha na bociany aby ti niečo nepriniesli :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. yvzera to tam naozaj krasne!

  Dnes tip na super kvalitny a lacny krem na tvar:) http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/07/poznate-physiogel-creme.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to musí byť super (: škoda, že to je tak ďaleko.
  takýto cop ti pristane (:

  OdpovedaťOdstrániť
 4. super foto--tam kde si bodavas ruku s opickou je uzasna..ako sa na nej tvari :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. před pár lety jsem v Německu také navštívila podobnou rezervaci s opičkami, které byly na volno. jsou to stejně skvělá zvířata :)) ten cop na stranu Ti moc sluší!

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)