Ako inšpirácia mi poslúžili šaty z dielne Oskar de la Renta.  Nesnažila som sa ich napodobniť, len som sa inšpirovala. Šaty sú ušité z dvoch častí. Spodná je zo saténu. Vrchná časť má korzetový strih a je bez ramienok. Na saténovú časť sme našili vrchnú časť. Neviem aký to je presne materiál, ale vyzerá to ako ozdobný tyl, len je to oveľa jemnejšie, ukončené ozdobnými oblúkmi. Celé šaty sú ozdobené tmavo červenými a zlatými kvetmi. Šaty sú dosť ťažké takže na zavesenie sme museli vytvoriť pútka v páse a zavesiť ich prehnuté na vešiak. Inak by sa vyťahali a stratili svoj tvar.
Šaty sa zapínajú na bočnej strane na zips. Spodná časť sa párala (už v obchode), takže nám predavačka dala viac látky (samozrejme sme za ňu neplatili v plnej sume), aby sme mali spodný kruh pekný bez chýb. Najdôležitejší krok bola dĺžka sukne, pretože skracovanie bolo možné len cez pás. A to by bolo na dlho 🙂 S výsledkom som bola veľmi veľmi spokojná. Moja mama je šikovná, kiež by som aj ja raz vedela takto rýchlo a kvalitne šiť. Keď som si ich prvý krát obliekla, cítila som sa ako princezná 🙂 🙂 Šaty mali veľký úspech aj u kolegýň, kamarátok aj rodiny. Najviac ma mrzí, že sú len na jedno použitie. Vo svojom novom bydlisku, bielom obale v skrini, na ne čakajú kamarátky: napríklad tieto  šaty z bakalárskych promócií alebo tieto z vianočnej párty.

You May Also Like

10 comments

preco su len na jedno pouzitie?

Pretoze si vzdy na podobne udalosti sijem nove saty … teda vymyslim a mama usije … 🙂

aha 🙂 chapem, tak ked to mas tak, tak to plne chapem. ja osobne nemam problem si nejake krasne saty obliect viackrat, pretoze mi je ich vzdy potom luto, nechavat v skrini 🙂

musím sa opakovať, sú naozaj krásne 🙂

Nádherné!

Super výber! Oskar je proste skvelý 🙂

http://www.margifashion.blogspot.com

Krása. Tvoja varianta je oveľa lepšia 😛

Tie saty su uzasne a pacia sa mi viac ako od Oscara De la renta 🙂

to je velká škoda si je už nikdy nevzít, moc Ti sluší 🙂

pekne saty:)

Leave a Reply