D.I.Y.: shorts

Športové celofiremné hry. Potešila som a v zápätí mi napadlo, že veď ja nemám nič športové a v šatách to asi nebude najvhodnejšie. Miestami som rozmýšľala, že tam nepôjdem, ale nakoniec som si povedala, že niečo vymyslím.
Spomenula som si na šortky, ktoré som si minulý rok odstrihla z pôvodných dlhých jeansov, ktoré mi boli voľné. Teraz som chcela urobiť niečo podobné. Našla som staršie jeansy, ktoré už určite nebudem nikdy nosiť a vytvorila z nich trošku dlhšie šortky na športovanie (OK nie je to úplne športové, ale lepšie ako sukňa na športovanie, aj tak som hrala len bowling).

Potrebujeme:

 • staré jeansy
 • nožnice
 • ihla
 • niť
 • žehlička
Postup:
Staré jeansy si oblečieme a rozhodneme sa aké ich chceme mať krátke. Zašpendlíme a vyzlečieme. Odmeriame dĺžku a odstrihneme. Potom ich znova oblečieme, či sme so všetkým spokojný a ak áno opäť vyzlečieme a pokračujeme. Krátke nohavice na spodku vyhrnieme a prišijeme v rukách. Ja som zvolila svetlé na tmavé, vy môžete kľudne dĺžku zahnúť dovnútra. Potom už len zažehlíme a môžeme nosiť :)
Jeansy si môžete kúpiť aj v secondhande za pár eur a prerobiť. Stačí aby Vám sedeli v páse zvyšok odstrihnete alebo prešijeme. 

A takto vyzerali naše športové hry:

Tvoríte si aj vy šortky zo starých nepotrebných jeansov? Na blogu momentálne prebieha giveaway  o skvelé ceny. Vyhrávajú až šiesti šťastlivci. <<< GIVEAWAY >>>

Ak chcete so mnou udržať kontakt, môžete ma sledovať cez Facebook alebo bloglovin (od 1.7.2013 sa ruší google friends). Ja už mám všetky blogy presunuté na bloglovin :)

4 komentáre:

 1. Ty jsou parádní :) Sice na nějaké běhání by to asi nebylo to pravé, ale na bowling ideální :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. super si ich spravila :)
  a tie hry museli byť super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Júúú ty si šikulka :) Hry vyzerajú parádne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. úplne super :) skoro všetky moje staršie džínsy skončia takto :D

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)