pants: Ivana Klepáčová t-shirt: Ivana Klepáčová shoes: H&M  brooch: from e-shop (?)
Mademoiselle Iva lookbook No 188

Nohavice mám v mojom šatníku už asi cca dva roky ak nie dlhšie. Dala som si ich ušiť pretože som ich videla v nejakom zahraničnom módnom časopise, ale samozrejme u nás také nikto nemal. A o to išlo. Lenže všetci sa na mňa tak divne pozerali a mali otázky veď viete toho typu “nemáš ich trošku vysoko?” “nemáš ich príliš široké?” a mne sa nechcelo každému vysvetľovať  že presne o to ide. Úsmev ako odpoveď už nezaberal a ja som z toho bola dosť zúfala, tak som ich odložila do skrine. Minulý rok som ich mala asi len raz, no tento rok som rozhodnutá vynosiť ich poriadne 🙂 Už ma nebudú zaujímať žiadne otázky, je mi jedno, že celé Slovensko je zavalené kvietkovanými priliehavými nohavicami (prípadne legínami) mne sa páči tento strih nohavíc. Určite si ešte kúpim látku na takéto nohavice a pokúsim sa už konečne ušiť si ich sama (pod odborným dozorom samozrejme, len nech je už jún).

Nohavice sú z ľanu, veľmi príjemný a na teplé počasie vhodný materiál. Po dĺžke majú puky, pri vreckách zaujímavé  záhyby s prackou a na spodku  dva miniatúrne rozparky. Nie je to 3/4 dĺžka skôr by som ich prirovnala k 7/8 dĺžke, sú tesne nad členok. Mama si konečne ušila nohavice z kvetovanej džínsovej látky, a zakaždým keď ich má oblečené tak ju niekto pochváli, aleluja, som rada, že som ju “donútila” kúpiť si niečo farebné. Z druhej látky nakoniec boli retro nohavice v štýle 70 rokov, ale v tých sa mama vraj až tak dobre necíti, lebo sa po nej ľudia zvláštne pozerajú. Ale veď ona si raz na ne zvykne. Takže už zostáva len moje sako, ktoré dúfam bude dúfam čoskoro hotové.

You May Also Like

8 comments

dokonalá 🙂

krasna kombinace a libi se mi modry detail na nehtech!!kocka jako vzdy
http://sienastyle.blogspot.it/

great look!very simple and chic

Patchwork à Porter

Moc ti sluší, Ivi a klobouk dolů za tu tvoji krejčířskou práci! 😉

Moc ti to sluší)

krásný outfit, to tričko je parádní a takový sháním taky 🙂

Ivo, to je zase taková krása! Šik a sexy a roztomilé – jak tohle dokážeš?!! 😉
PS: tvůj minulý článek mě připomněl moje pařížské výletění a hlavně – všechny tvé francouzské úlovky potřebuju mít nutně taky doma! Je to nádhra, tvůj styl mě baví a těší. 😉

Vivi

OK bol tu daky anonymný komentár od Martiny, že tieto nohavice mali v obchdooch pred dvoma rokmi a teda nemam prehanat a nemam brat negatívne komentár a ešte niečo o blogu neviem to presne prepísat, asi ze ich videla v newyorkeri …. hmmm len anonym mi vzdy padne do spamu a omylom som ich naraz vsetky odstranila (spolu s tými naozajsnými spam koment.)
tak aby sa nepovedalo ze neodpovedam na neg.komentáre …

čítam si uz 3x to čo som napísala, ale ved ja som nikde nenapísala ze som ich nevidela v obchodoch, len ze som ich nevidela na ludoch, že ich ešte tak často nenosili to je celé ….
pekný den

Leave a Reply