DIY / škola šitia: tip ako zachrániť spálenú šatku


Nebudeme rozoberať, čo sa stalo, prečo je šatka prepálená. Túto  šatku som si kúpila na poslednej dovolenke v Nemecku (TU). V mojom najobľúbenejšom mini obchodíku a nemienila som sa jej vzdať. Jednoducho som ju musela nejako "opraviť" :) Čo budete potrebovať:
 • nožnice
 • meter
 • špendlíky
 • šijací strojPostup:
Ako prvé si musíte rozmyslieť, na ktorý vzor chcete nadpájať. Ja som si vybrala svetlú časť. Následne budete potrebovať krajčírsky meter. Prípadne ak si trúfate tak jednoducho strihajte po vzore, ktorý ste si vybrali. Merajte od kraja látky, alebo od posledného vzoru, aby bola šatka rovnako dlhá. Následne už len spálenú časť vystrihnete a zošijete dokopy (najlepšie) na šijacom stroji. Na prichytenie použite špendlíky. Vyzerá to jednoducho, ale všetky vieme aké sú šatky jemné a skúste si predstaviť ako ju udržíte pod strojom na tom správnom mieste. Och!!! 


Voilá šatka je opravená a opäť nositeľná. Síce sa o čosi skrátila, ale to nevadí. Hlavne, že ju nemusím vyhodiť. Švík nie je vôbec vidno, len keď Vás na to niekto upozorní (ako ja teraz) tak si ho všimne, a vie ho nájsť na prvý krát :)


Takže ak máte doma nejaké prepálené šatky šup opraviť ich!!! Dá sa to aplikovať aj na sukňu, šaty, ale to už naozaj záleží na tom či sa dá zužovať atď. 

13 komentárov:

 1. skvelé:) ani nie je vidno,kde to bolo roztrhnuté:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Šikulka, to se ti zase něco povedlo ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. šála je fakt nádherná, taky bych se ji nechtěla vždát:))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak to se ti teda krásně povedlo! Taky mám jeden takový, ale už jsem ho tak koupila, s dírkou:o( Děkuji za pozvání na Giveaway, ale ponechám tu možnost výhry nějaké slečně ze Slovenska raději, ale děkuju:o)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvěle si to opravila!!! Vůbec to není poznat. :)

  Style Without Limits

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Šalamounsky jsi to vyřešila ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. kdybych uměla šít, tak bych si možná zachránila hned několik kousků oblečení, ale jsem hroznej nešika a nepoužitelná :D žít jsem nikdy neuměla, stydím se :D šicí stroj také bohužel nemám.

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)