collection of books ... Paris... občas si už pripadám ako šiši, ja už ani tie knihy nemám kam dávať, ale vždy keď sa ma niekto opýta "čo by si chcela na xy" tak odpoviem knihu :) Tento krát si ma počkali dve ešte k narodeninám. 

Prvá Hrady a Zámky po ktorej som túžila je od kolegýň. Chcela som Hrady a Zámky na SR, ale bohužiaľ takú nemali resp. mali ale stála nenormálnych 50€ čo mi prišlo naozaj veľa. V tejto knihe sú "najkrajšie stavby sveta" tak znie podtitul. Naozaj som nevedela odtrhnúť zrak od tejto knihy. Napríklad som zistila, že existujú (teda len v tejto knihe sa o nich píše) tri zámky, ktoré sú kópiou Versailles: v Portugalsku, v Maďarsku a na ostrove na jazere Chiemsee. Och ten na Chiemsee určite navštívim, ale Portugalsko asi nie. Veď viete ja by som navštívila najradšej všetky hrady a zámky sveta :))

Druhú knihu som dostala od Jenniky a Waila "Paríž sa odhaľuje". Je neskutočne pútava. Ráno som v autobuse ani nepočula, že "kontrola cest.lístkov" a to kričia dosť hlasno. Napísal ju človek, ktorý dlho žil v Paríži a opisuje úplne do detailov mesto, zvyky, na čo si treba dať pozor, prečo sú na chodníkoch stĺpiky, prečo sa nepýtať na cestu predavača novín, prečo nekupovať byt v 7 okrsku, alebo prečo Parížania močia v každom rohu. Je to vtipné, pútavé, veľmi veľmi zaujímavé a určite odporúčam každému milovníkovi Paríža. A touto knihou sa rozšírilo slovo "Paríž" v mojej knižnici na sedem (aj keď posledná neobsahuje slovo Paríž, ale no ...)

7 komentárov:

 1. Milujem Paríž a tú knihu čo si dostala vyzerá fakt zaujímavo :) Silno popremýšľam ;)

  Prebieha u mňa Giveaway o krásne sako Gai Matiollo:
  http://spwfashion.blogspot.sk/2013/02/giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To zní velmi zajímavě. Škoda, že mám v knihovně tisíc knih a nové není kam dávat. :-)

  allthatgems.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. paríž sa odhaľuje- titulka je fakt výstižná :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jé tak to jsi mě nalákala. Paříž taky miluju ;) Já teď čtu taky jednu cestopisnou od Horníčka. Jmenuje se to Chvilky s Itálií a je to moc prima :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Och tá Paříž!!! :) Určite sú to všetko krásne a pútavé knihy. Keď si písala o hradoch a zámkoch a tak mi napadlo, že ja mám doma knihu 700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídel a pevností. Neviem ktorú presne si chcela ty ale túto môžem odporučiť, je naozaj zaujímavá akurát nie je len o hradoch ale píše sa tam aj o kostoloch, mestkých palácoch a podobne, a obrázkovo je veľmi pekná :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Autor: Ján Lacika, pridávam ti aj link kde je bližšie info http://www.gorila.sk/product/301397 :)

   Odstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)