Táto fotka bola naozaj zaujíííímavá, alebo skôr zvlásťna. Na fotke sú samozrejme ľudia z bohatšej rodiny, len som to trošku nepochopila. Tak ideme sa fotiť a polovica ľudí sa pozerá inde a tretina ľudí sa otočí chrbtom? A najlepšia je ta pani za oknom :))) No milá fotka


táto fotka ma na prvý pohľad veľmi nezaujala … prečítala som si text a už som sa len usmievala 🙂 Neviem presne znenie textu ale bolo tam napísané, že na fotke je gróf s grófkami. Veľmi vtipné boli pózy “akože čítam” alebo “akože píšem” a posledná no veď sa pozrite, traja ľudia za sebou a držia sa za plece 🙂 to som vždy chcela mať v rodinnom albume 🙂 Fotky boli robené vonku aj keď to nebolo bežné, kvôli dennému svetlu. 

Eifelovka musí byť …. tieto tri fotky vznikli počas stavby (to je samozrejme) pred svetovou výstavou v 19 storočí.
“CONSTANT PUYO, Montmartre, 1906 – Spolu s Robertom Demachym tento iniciátor “piktorialistického” hnutia vo Francúzsku, veliteľ Puyo chce z fotografie spraviť umenie. Vylepšovaním techník by rád dosiahol “jemnosť odtieňov” ako “hebkosť načrtnutú ceruzou.” Táto čarovná a žartovná scénka s mladou subretou, vykláňajúcou sa z balkóna jedného parížskeho domu, sa podobá na maľbu typu 18. stor.” Táto fotka bola naozaj veľmi veľmi zaujímavá a vyzerala ako nakreslená.
Francúzska chudoba sa často nedokumentovala, ale existovala ….
MAURICE GUIBERT, fotografi výletníci v kameňolome v Argenteuil, 1887,  pri tejto fotke som sa tiež pousmiala, predstavila som si výletníkov v 21.storočí :))))

Táto fotka sa mi neskutočne páčila, resp. milujem momentky, nie nastrojené fotky. Milujem fotky ľudí v ich každodenných činnostiach a starostiach.
DENISE COLOMB, 1951, Deti z Montmartre, ulica Gabrielle, Paríž. V ménilmontant “dedinke” usalašenej na jednom z parížskych vŕškov, Denise Colomb, fotografka humanistka v povojnovom Paríži fotografuje decká, s ktorými sa míňa dolu na schodoch. Vďaka svojmu bratovi, zrealizuje tiež množstvo portrétov umelcov.
 Môj favorit!! krásne zachytený moment
FRANK HORVAT “Au chien qui fume” (u fajčiaceho psa” Les Halles, pre Módnu záhradu Jardin des Modes, 1957. S Frankom Horvatom módna fotografia schádza do ulíc. Sofistikovane prepracovaná elegancia páru je v protiklade s kunčaftmi v obľúbenej ľudovej parížskej kaviarni. Žiarivo krásna mladá žena nesmelo naznačuje pohyb. Horvat ho zachytáva. Jeho diela sú “spontánne”, ich inscenovanie je prepracované. “Fotografia”, ako hovorí, “je umením netlačiť príliš na pílu a nestlačiť hneď spúšť.” www.horvatland.com

keby som túto fotku videla bez popisu … nikdy by mi nenapadlo, že ide o Paríž. Naozaj super fotka.

známa obchodníčka so starožitnosťami Yvonne de Brémond D´Ars v roku 1926 – touto fotkou spôsobila “reči” uff takto sporne oblečená a fotiť sa?? 🙂

Výstava bola nádherná. Niektoré fotky vyrážali dych, pri niektorých ste ho zatajovali, pri niektorých ste sa museli zamyslieť. Som rada, že som mohla vidieť život vo Francúzov očami francúzskych fotografov 🙂

You May Also Like

5 comments

Moje spoluziacky mi o tejto vystave rozpravali, ja som vsak na nej nebola, co ma velmi mrzi 🙁 ale urcite sa pojdem pozriet neskor..

nádherné fotky tie čo si nám ukázala 😉 páči a mi tá chudoba a ešte tá žena so psom 😉 nádhera 🙂

je u mňa GiveAway alias pozvánka 😉

to mohlo byť skvelé,ten paríž a eiffelovka,krásne fotky

wonderful post- very interesting.
thanks for sharing.
happy sunday honey.
lovely greets
maren anita

FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

Krásny článok, krásne fotky 🙂

Giveaway

Leave a Reply