… občas si už pripadám ako šiši, ja už ani tie knihy nemám kam dávať, ale vždy keď sa ma niekto opýta “čo by si chcela na xy” tak odpoviem knihu 🙂 Tento krát si ma počkali dve ešte k narodeninám. 

Prvá Hrady a Zámky po ktorej som túžila je od kolegýň. Chcela som Hrady a Zámky na SR, ale bohužiaľ takú nemali resp. mali ale stála nenormálnych 50€ čo mi prišlo naozaj veľa. V tejto knihe sú “najkrajšie stavby sveta” tak znie podtitul. Naozaj som nevedela odtrhnúť zrak od tejto knihy. Napríklad som zistila, že existujú (teda len v tejto knihe sa o nich píše) tri zámky, ktoré sú kópiou Versailles: v Portugalsku, v Maďarsku a na ostrove na jazere Chiemsee. Och ten na Chiemsee určite navštívim, ale Portugalsko asi nie. Veď viete ja by som navštívila najradšej všetky hrady a zámky sveta :))

Druhú knihu som dostala od Jenniky a Waila “Paríž sa odhaľuje“. Je neskutočne pútava. Ráno som v autobuse ani nepočula, že “kontrola cest.lístkov” a to kričia dosť hlasno. Napísal ju človek, ktorý dlho žil v Paríži a opisuje úplne do detailov mesto, zvyky, na čo si treba dať pozor, prečo sú na chodníkoch stĺpiky, prečo sa nepýtať na cestu predavača novín, prečo nekupovať byt v 7 okrsku, alebo prečo Parížania močia v každom rohu. Je to vtipné, pútavé, veľmi veľmi zaujímavé a určite odporúčam každému milovníkovi Paríža. A touto knihou sa rozšírilo slovo “Paríž” v mojej knižnici na sedem (aj keď posledná neobsahuje slovo Paríž, ale no …)

You May Also Like

7 comments

Milujem Paríž a tú knihu čo si dostala vyzerá fakt zaujímavo 🙂 Silno popremýšľam 😉

Prebieha u mňa Giveaway o krásne sako Gai Matiollo:
http://spwfashion.blogspot.sk/2013/02/giveaway.html

To zní velmi zajímavě. Škoda, že mám v knihovně tisíc knih a nové není kam dávat. 🙂

allthatgems.blogspot.cz

paríž sa odhaľuje- titulka je fakt výstižná 😀

Jé tak to jsi mě nalákala. Paříž taky miluju 😉 Já teď čtu taky jednu cestopisnou od Horníčka. Jmenuje se to Chvilky s Itálií a je to moc prima 🙂

Och tá Paříž!!! 🙂 Určite sú to všetko krásne a pútavé knihy. Keď si písala o hradoch a zámkoch a tak mi napadlo, že ja mám doma knihu 700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídel a pevností. Neviem ktorú presne si chcela ty ale túto môžem odporučiť, je naozaj zaujímavá akurát nie je len o hradoch ale píše sa tam aj o kostoloch, mestkých palácoch a podobne, a obrázkovo je veľmi pekná 🙂

Autor: Ján Lacika, pridávam ti aj link kde je bližšie info http://www.gorila.sk/product/301397 🙂

dakujem 😉

Leave a Reply