D.I.Y accessories for dress

podobnú "ozdobu" som videla na šatách Chloé. Stále nie som rozhodnutá či ju chcem prišiť napevno. Takže zatiaľ je urobená a zdobí vešiak na náhrdelníky :)
Saténovú stužku kúpite v galantérii a perličky takisto v galantérii alebo umeleckých potrebách. Chce to len poriadnu dávku trpezlivosti a originálne šaty sú na svete.dress: Ivana Klepáčová


Pomôcky:
 1. nožnice
 2. ihla 
 3. čierna niť
 4. perličky
 5. stužka


Postup
Odmeriate si stužku podľa veľkosti výstrihu. Musíte sa rozhodnúť či chcete ozdobu okolo celého výstrihu alebo len vpredu. Ja odporúčam len vpredu, pretože sa vám tam budú motať vlasy. Ďalej je potrebné si rozmyslieť či chcete vlnky a perličky začať našívať úplne od kraja alebo nie. Ja som zvolila cca 10 cm od okraja a nechala som si ešte rezervu na zaväzovanie. Opäť kvôli vlasom. A potom už len urobíme vlnku a za každou vlnkou našijete perličku. Môžete zvoliť rôzne veľkosti, alebo len jednu veľkosť. Ja som zvolila jednotnú veľkosť. Vlnky môžete robiť rovnaké alebo rozdielne. Záleží na vašom vkuse, či si potrpíte na rovnakú vzdialenosť, veľkosť a šírku alebo  preferujete originalitu každej vlnky :))  A potom už len ozdobu našiť alebo zaväzovať okolo krku ako náhrdelník. Ja som zvolila zatiaľ druhú verziu zaväzovanie okolo krku. Prajem Vám veľa trpezlivosti pri zhotovovaní ozdoby.

9 komentárov:

 1. veľmi pekný tip, krásne to je! ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. super to vyzerá, nie je to moc babravé?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to je krásne,ešte som to nevidela,takže super a originálne :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. je to pekný detailík... ale chápem tvoju nerozhodnosť, ak to prišiješ napevno, trochu to bude obmedzovať pri voľbe doplnkov... ja si často naplánujem ozdobné detaily a nakoniec od nich upustím, lebo zistím, že by som prišla o variabilitu

  OdpovedaťOdstrániť
 5. To je skvělé i jako náhrdelník, já bych to tak i nechala, nebo minimálně to nepřišívala na tyhle šaty, na obyčejné černé jo, ale na tyhle vážně ne. Můj názor ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. to vypadá super, jsi šikovná! http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. super napad :)
  http://she-is-the-1.blogspot.ch/

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)