jeans: H&M
blazer: Ivana Klepáčová collection HERE
shoes: newyorker
t-shirt: H&M

Doniesla som si asi 8 kníh pretože som si myslela, že sa budem strašne nudiť. Pretože doma mám vždy rozčítané aspoň 4. Nedokážem čítať len jednu. Teda s vínimkou Coco Chanel a YSL tie som prečítala na jeden dych. Niekedy mám chuť na životopis, inokedy na niečo poučné, niečo z “môjho” odboru, alebo len také listovanie v encyklópediách. Abeceda módy – Na 256 stranách nájdete zaujímavé čítanie o módnych štýloch či oblečení. Kniha je rozdelená hneď do niekoľkých častí: techniky, materiály, pánska, dámska, spoločenská, neformálna, voľnočasová, doplnky a v neposlednom rade návrhári a značky. Pri každej časti nájdete historický základ danej “problematiky” a takisto aj modely zo súčasnosti. Je to akési porovnanie alebo vplyv histórie na súčasnosť. Nájdete tu informácie od kedy sa nosia viazanky či ako sa kedysi obliekali dámy k vode. Knihu napísala Fiona Ffoulkes.
“Abeceda módy poskytuje prehľad najvýznamnejších módnych trendov za posledných 200 rokov a poukazuje na ich vplyv na súčasné štýly a m=odne vlny. Predstavuje charakteristické prvky každého štýlu od neoklasicizmu cez gotiku, empír, punk, vojenský štýl až po značkové odevy nielen slovom, ale aj zobrazením modelov odevov či doplnkov. Kapitoly o technikách a materiáloch priblížia zasa staršie i novšie textílie, ich zloženie aj zhotovenie. Komplexný módny sprievodca skúma tematicky hlavné módne trendy vrátane doplnkov, účesov a mejkapu, dešifruje odkazy na historické štýly a rozpoznáva opakujúce sa trendy, materiály a techniky, zaoberá sa neutíchajúcim záujmom o návrhárov a značky ,,,”

Abeceda architektúry – Kniha má takisto 256 strán a je napísaná autorom Carol Davidson Cragoe. Milujem slohy a vždy som chcela rozpoznať voľným okom o aký štýl ide. Teraz sa to učím :))
“Architerkúra každej budovy je súčasne kľúčom, pomocou ktorého sa dá nielen identifikovať jej architektonický sloh, ale aj vyrozprávať príbeh toho, kto ju navrhol, pre koho boloa postavená azistiť dôvod, prečo ju postavili. Jedinečná príručka Abeceda architektúry má správny formát, aby sa zmestila do tašky, a súčasne je natoľko odborná, aby poskytla podložené odpovede každému milovníkovi architektúry. Táto komplexná príručka približuje charakteristické znaky budov zo všetkých období od starovekého Grécka až po súčasnosť, radí, ako identifikovať akúkoľvek budovu a vložiť ju do historického kontextu, a potomocou podrobných náčrtov a sprievodného textu sprevádza jednotlivými architektonickými slohmi aj prvkami budov. Táto kniha vás naučí dešifrovať štýl, históriu a vývoj jednotlivých budov.”

Christian Dior – krásne spracovaná kniha o CHD – odporúčam každému!!!
“Marie-France Poschnaová je odbornice na módu a veľká autorita vo svete haute couture. Učí dejiny módy na francúzskej podnikateľskej škole ESSEC, má raz týždenne špeciálny kultúrny program v rozhlase a napísala radu kníh o veľkých módnych tvorcoch: Dobrý den, pane Boussacu (1981) o zakladateľovi Diorovho návrhárskeho domu Neodolateľný Agnelli (1989), Nina Ricci (1992), Paul RIcard (1996)”

You May Also Like

7 comments

chci všechny!

chéém!! veľmi zaujímavé

Za prvé ti to moc sluší, za druhé vypadáš na fotkách jako bys z Vermeerova obrazu vypadla a za třetí děkuju za tipy na četbu 😉

Tak nádherná barvička blazeru:)

nice!

devorelebeaumonstre.com xx

christian dior je aj u nás doma! 🙂

Veľmi pekne zvolená kombinácia 🙂 A knihy, no hádam sa k ním niekde dočítam 🙂

Leave a Reply