S.I.Y.: wedding dress for my best friend


druhá v poradí je Jennika, maminka Elišky, manželka Waila a moja najlepšia kamoška :) S Jenn sa poznáme už od základnej školy aj keď sme sa neznášali, resp. naše triedy sa neznášali nie my osobne, lebo sme mali spolu telesnú a vždy sme si robili napriek. Hlavne keď sme hrali americký futbal :) to su krásne spomienky.


 No ale čo tým chcem povedať. Jenniku poznám dlho a viem, že vždy túžila, ak by mala nieekdy svadbu, po netypických šatách. Vpredu krátke, vzadu dlhé a nie tortové. Neskôr sa k tomu pridala zelená, resp. vedela som, že Jennika tuzi po zelených topánkach. Túžila po nich ešte vtedy, keď o zelenej farbe v kombinácii s topánkami nebolo ani slova! Tak sme to teda skombinovali. Šaty z ľahučkého materiálu a v kombinácii so zelenou farbou. Vznikli z toho šaty, ktoré môžete vidieť na obrázku. O a ešte jeden dôležitý detail nechceli sme bielu, ale takú tú o odtieň tmavšiu (maslovú, alebo také niečo). Ženích mal čo robiť kým zohnal takú košeľu, ale ten nabudúce ;)


Takže urobil sa nákres, zobrali sa miery a pustila som sa do toho. Ako prvé sme kúpili látku na šaty a potom sa začalo pátranie po topánkach. Zelené topánky, ktoré kričia Jennika sme zrodené pre tvoju svadbu. Nakoniec sme také našli v H&M ♥ nádherná zelená farba. A potom sa začala ďalšia výzva. Nájsť rovnakú zelenú. To bolo najťažšie z celého plánovania. Uff neverili by ste koľko odtieňov zelenej existuje. Nakoniec vyhral zelený satén, z ktorého ma šaty aj Eliška TU, urobili sme z neho krásny opasok, ktorý bol dlhý až pod kolená. Pri chôdzi a vetre, ktorý fúkal vyzerali šaty neskutočne elegantne ako moderná princezná. Ako doplnky sme zvolili kvety do vlasov a perlové náušnice. Nič viac. Bola naozaj nádherná. Počkáme si na fotky od profi fotografa, aby ste sa mohli pokochať. Vlasy zostali rovné, aby to nepokazilo celkový dojem, jemný make-up a úsmev na tvári. Krááááása ♥ Šaty ušila moja mama pretože, ja som si na to netrúfla, ja som radšej ušila šaty pre Elišku. S takoutou látkou som ešte nepracovala, bola dosť "pohyblivá" a nechcela som to jednoducho pokaziť. Šikovná mamina :)

15 komentárov:

 1. Tak to som čakala,že to bude nejako "ozdobené" mentolkovou zelenou :) Je to nádherné!! Krásna nevesta a družička tiež :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty jsou nádherné:)
  Zvu na giveaway ve spolupráci s Choies.com :)
  http://talktomymoustache.blogspot.cz/2012/09/prinasim-vam-novou-opravdu-skvelou.html#comment-form

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nádhera! v jednoduchosti je ta nejkouzelnější krása :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dobre vedieť,kde sa dajú dať ušiť takého šaty :) Ja si predstavujem tiež niečo ľahké,žiaden korzet a tiež farebné doplnky :)Pekné.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. to je opravdu skvostné, moc se to povedlo!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. naozaj pekne :)
  http://she-is-the-1.blogspot.ch/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. teší ma, že aj dnes, keď takmer každá nevesta má "princeznovské" šaty z požičovne, ktoré jej často nesedia, nepristanú a nevystihujú ju, dokáže niekto vybočiť a vydávať sa v takýchto krásnych, príjemných šatách... veľmi sa mi páčia!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. dakujem Vám krásne som velmi rada ze sa Vám šaty páčia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ja som vždy chcela obrovskú sukňu a voči netypickým svadobným šatám som mala predsudky (áno, je to hlúpe)...ale tieto sú fakt krásne, úplne jednoduché, ako pre vílu :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)