Fashion book: Móda na Slovensku

Včera som objavila v PantaRhei túto knihu. Videla som už všetko možné o odievaní vo svete, ale o slovenskom odievaní nie. Teda videla, ale celé to bolo zamerané na kroje. Vyzerá byť veľmi zaujímavá a určite pribudne do mojej zbierky kníh o móde.Móda na Slovensku v medzivojnovom období od autorky Zuzany Šidlíkovej sa venuje odevnému priemyslu a kultúre na Slovensku v rokoch 1918 až 1939. Dozviete sa o podnikoch, firmách, módnej kresbe a fotografii, či významných osobnostiach tejto doby. Cena sa pohybuje okolo 15€ a kúpite ju v Panta Rhei alebo Artforum. V BB máme obidve kníhkupectva, tak už zostáva len dúfať, že mi ju nevypredajú.
Kniha je doplnená nádhernými fotografiami a archívnymi materiálmi, myslím si, že poteší každého nadšenca módy.
this is the first book about fashion in Slovakia. Book was written by  fashion designer Zuzana Šidlíková. In book is a lot of photos and archival materials. Price is 15€. I want this book! :)))

4 komentáre:

 1. tak dúfam,že nám potom nafotíš nejaké najzaujímavejšie stránky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Toto sa mi paci, urcite si ju kupim.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Kezby neco takoveho bylo i v Cesku (nebo mozna je, ale jeste jsem o tom neslysela).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. suhlas s lizzy ja som tiez zvedava na tie slovenske skvosty,ja som asi nevzdelana alebo co,ale proste neviem ze by sa na slovensku robila nejaka mega moda:(resp hocico mega...teraz mozno miklosko aleto je tak vsetko

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)