Brastislava castle

vo štvrtok som si povedala KONEČNE! Voľno 4 dni. S priateľom sme išli k jeho rodine do BA. Predpoveď počasia nám vôbec nehralo do kariet a keď som sa dostala k noci z nedele na pondelok tak som neverila. Mínusové teploty a sneh! Uff môj problém s balením oblečenia sa zdvojnásobil. Nevadí, zvládla som, nasadla do auta a tešila sa na super víkend. Vymyslela som program po historických pamiatkach, ale nakoniec sme boli len na BA hrade a museli sa schovať do tepla, lebo sa to naozaj nedalo zvládnuť. 
Dážď, silný vietor, teploty okolo 9 stupňov uff. Môžem povedať, že bratislavský hrad bol pre mňa, milovníčku priestorov, v ktorých si môžem predstaviť, ako sa tam niekedy prechádzali dvorné dámy a králi, najväčším sklamaním. Vošli sme do nádvoria a čakala som na tú vlnu pocitu, že ach tadiaľto chodili koče a namiesto toho som na strope videla sadrokartón s bodovým svetlom a kamerami na každom kroku, hrubú bielu omietku a vraj zlaté časti na bráne. Uff pozrela som sa na priateľa a obaja sme usúdili, že to nemá zmysel. Bola som znechutená a nevedela som ani slovami opísať, čo mi behalo po rozume. Toto je hrad? nie nie len veľká biela budova, ktorú niekto nazval hrad. No nič BA hrad odfajknutý už sa tam nevrátim. Ospravedlňujem sa ak som niekoho urazila. /  in thursday I said to myself, FINALLY! 4 days holiday. With my boyfriend we went to his family in Bratislava. Weather forecast was awful. Temperatures around zero degrees celsius and snow! We were at bratislava castle. But I don´t like it, because in this castle is no spirit of history. It was so cold so we went somewhere where was warmer.


18 komentárov:

 1. jéé, strašně ti to sluší! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. haha,celkom sa pobavilo ako si to popísala,ale niečo na tom bude
  ja som tam síce nebola ešte,možno niekedy keď som bola malá ale verím,že to ako hrad nepôsobí a ani nevyzerá
  ale vláčik za tebou je super

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vlačik mi tam tiež prisiel od veci, kedze to bolo celkom male a v pohode sa to dalo prejst aj pešo

   Odstrániť
 3. krásne fotky :) máš skvelý šál :)
  my sme tam tiež nedávno boli (bola som tam 2-krát v živote a to žijem v BA) a tiež som bola sklamaná. čakala som, že tam budú nejaké krásne priestory a podobne ako vo Viedni. Ale asi som naozaj čakala veľa.
  a inak škoda, že vám nevyšlo počasie.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem :)
   veru to počasie ma najviac hnevalo ... ani vyhlad som si uzit nemohla

   Odstrániť
 4. Krásný fotky. Máš nádherný úsměv:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. This is soo cool! Love the picts! Loved your blog! You have great style! Come by and let's follow each other! Stay in touch ;)! xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Škoda, že tě Blava tak zklamala, ale chápu... Jinak jsi zase krásná, šátek je super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. taky mě dost mrzí, když od něčeho očekávám bůhvíco a ono to tak ve skutečnosti není, no ale stane se no :) jen škoda, že jste měli takové ošklivé počasí.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. nuž to je dnešná doba, všetko pekné sa vytráca

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)